Facebook Google+ Twitter

Prokuratura: opiekunka Violetty Villas znęcała się nad artystką

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-06-28 15:15

Elżbieta B, długoletnia opiekunka Violetty Villas, "znęcała się nad nią psychicznie, pozbawiała wolności i zostawiała artystkę w domu samą bez jedzenia" - powiedziała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska.

 / Fot. Bechstein/Wikipedia/CC 3.0/Violetta Villas
zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Klodzkim. Przed śmiercią artystka przeszła zapalenie płuc, złamała nogę i żebra. Elżbiecie B. zarzuca się, że nie wezwała pomocy medycznej.

Opiekunka wykorzystywała zły stan gwiazdy: znęcała się nad nią psychicznie, zamykała w pokoju na klucz, nie dopuszczała do kontaktu z bliskimi i znajomymi, straszyła mediami i służbami porządkowymi, alkoholizowała, bywało, że głodziła i zostawiała na dłużej samą w nieogrzanym domu, zaniedbywała pielęgnowanie jej.

Prokurator postawił jej zarzuty z art. 162 i 207 z paragrafu 1 kk. Wobec podejrzanej zastosowano dozór policyjny. Nie może również opuszczać kraju.

Podejrzana nie przyznaje się do winy.

Zobacz także:
Ostatnia droga Violetty Villas

Biografia Villas bez VillasZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Scenka w przychodni; kilka starszych osób ( na oko w wieku 70- 75) czeka w kolejce do rejestracji i dyskutuje o pani B. Jedna z nich mówi "Jak się modlę, to dodaję - Chroń mnie Boże przed takimi przyjaciółkami i opiekunkami"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdziwiony
 • Zdziwiony
 • 29.06.2012 13:18

Mąż opiekunki Villas powiedział że należy jej się milion za opiekę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 29.06.2012 12:44

@6325 Są na to dowody,że zdrowie pani Violetty,jak i całe jej domostwo były tragicznie zaniedbane. Syn nie miał na to wpływu. Opiekunka kontrolowała całą sytuację. Spadkobiercą naturalnym powinien być także syn. Pani Violetta,jako osoba chora miała tzw.fałszywą świadomość, "dobrej opieki" tej pani. Sprawa jest oczywiście bardzo podejrzana. Z pewnością opiekunka miała wynagrodzenie. Nie odbiera się synowi domu po matce a jeszcze wcześniej, syn uważa,że ta pani nastawiała jego własną matkę przeciwko niemu. Nie powinna Pani(Pan) polecać tej osoby,jako opiekunki do osób starszych i chorych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
6325
 • 6325
 • 29.06.2012 08:44

@fw pani Elżbieta B to przykład wzorowej opiekunki godna polecenia innym starszym osobom

Komentarz został ukrytyrozwiń
fw
 • fw
 • 29.06.2012 07:20

"znęcała się nad nią psychicznie, zamykała w pokoju na klucz, nie dopuszczała do kontaktu z bliskimi i znajomymi, straszyła mediami i służbami porządkowymi, alkoholizowała, bywało, że głodziła i zostawiała na dłużej samą w nieogrzanym domu, zaniedbywała pielęgnowanie jej."

żeby się nie okazało że kolejny człowiek jest niesłusznie oskarżony przez nieudolne polskie prawo które już wielokrotnie zaszkodziło prawym obywatelom

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 28.06.2012 22:03

Takie sprawy niestety są częste,jeśli chodzi o "opiekę" nad starszą i chorą osobą,która zapisała opiekunce cały swój majątek.Fakt znęcania się i pozbawiania kontaktów z bliskimi nie zawsze zostaje ujawniony,również w Sądzie. Świadków albo nie ma albo też boją się powiedzieć prawdę i milczą. Często świadkami są tylko cztery ściany.Szczególnie w odizolowanym od sąsiadów domu,w którym mieszkała pani Violetta. Sąd także można okłamać i wprowadzić w błąd. W tym jednak przypadku, Prokuratura nie dała się ,jak widać okłamać.Z tego co czytałam w wywiadzie z synem,to "opiekunka" manipulowała panią Violettą,wykorzystując jej chorobę już wiele lat wcześniej ale dopiero teraz to wyszło na jaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 28.06.2012 19:50

Niestety , tam gdzie alkohol nic dobrego się nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie, ludziom zgotowali taki los - czy to nie przerażające?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby pani Villas nie przepisała majatku na opiekunkie a na syna, sprawy by nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 28.06.2012 18:14

Świadek nie żyje!Każdy chwyt dozwolony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.