Facebook Google+ Twitter

Prokuratura po 12 latach zbada ślady krwi z miejsca zabójstwa gen. Papały

Po 12 latach łódzka prokuratura apelacyjna zbada do kogo mogły należeć ślady krwi znalezione w pobliżu miejsca zabójstwa gen. Marka Papały.

Komenda Główna Policji w Warszawie / Fot. Creative Commons/HiuppoDopiero teraz prokuratura zebrała większość materiału porównawczego 20 osób, które mogą być zamieszane w zabójstwo byłego szefa policji.

Prokuratorzy wytypowali 20 osób, które mogły brać bezpośredniu udział w zbrodni. Policja zebrała od nich materiał, który zostanie porównany ze śladami daktyloskopijnymi (badania porównawcze linii papilarnych) oraz śladami krwi znalezionymi w miejscu zabójstwa.

"Prokuratura ma już większość porównawczego materiału daktyloskopijnego i część materiału do badań biologicznych i do badań identyfikacyjnych DNA. Sukcesywnie będą zlecane badania tych próbek, przy czym w pierwszej kolejności zlecimy ekspertom przeprowadzenie badań daktyloskopijnych" - powiedział dla TVN 24 rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert. Badania mają wykonać policyjni eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP.

Prok. Szubert stwierdził, że wśród 20 wytypowanych osób sa m.in. Ryszard B. i Andrzej Z., ps. Słowik, którzy jak dotąd są świadkami w łódzkim śledztwie w sprawie nakłaniania do zabójstwa Papały.

Prokurator podkreśla, że prowadzone śledztwo jest bardzo trudne i mozolne, ponieważ dotyczy sprawy sprzed 12 lat. Część danych przepadło bo upłynął okres ich archiwizacji. Chociaż wiadomo było, że odnaleziona krew nie należała do generała, to przez 12 lat nie sprawdzono, czy mogli ją pozostawić sprawcy.

Wcześniej, przez 11 lat śledztwo prowadziła prokuratura w Warszawie. O jego przeniesieniu do Łodzi zdecydował w listopadzie ubiegłego roku ówczesny prokurator krajowy. Według niego sprawa wymagała "nowego spojrzenia".

Prokuratorzy w Łodzi prowadzą także odrębne śledztwo dotyczące ukrycia policyjnej notatki z 1998 roku, według której zabójcą Papały miał być gangster Rafał K.

Gen. Marek Papała, były komendant główny policji, został zastrzelony przed swoim blokiem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. W czasie śledztwa rozpatrywano 11 wersji wydarzeń, przesłuchano ok. 400 świadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.