Facebook Google+ Twitter

Prokuratura postawiła 11 zarzutów fałszywej nauczycielce

Niebawem rozpocznie się proces 60-letniej nauczycielki, która bezprawnie nauczała biologii i języka angielskiego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na warszawskiej Białołęce i w podwarszawskich miejscowościach.

Lublin dzielnica wrotków szkoła podstawowa / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_podstawowa.jpg&filetimestamp=20090831191439Jak donosi portal Nasygnale.pl, kobieta nauczała aż w 11 szkołach, posługując się podrobionymi dokumentami.

Sprawa ujrzała światło dzienne kilka miesięcy temu, gdy dyrektor jednej ze szkół na warszawskiej Białołęce nabrał podejrzeń, co do wiarygodności 60-letniej nauczycielki. Poinformował o tym kuratora oświaty, a ten przekazał sprawę prokuraturze.

W wyniku postępowania policjanci z Białołęki ustalili, że kobieta od 2001 roku uczyła biologii i języka angielskiego bezprawnie, posługując się sfałszowanymi dyplomami wrocławskich uczelni wyższych. W związku z tym kobiecie postawiono 11 zarzutów m.in dotyczących posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Kobieta odmówiła wyjaśnień. Za postawione zarzuty według kodeksu karnego kobiecie grozi wyrok nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.