Facebook Google+ Twitter

Prokuratura przedstawia zarzuty przewodniczącemu Sejmiku

Rzecznik tarnowskiego sądu, Marek Długosz poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Tarnowie przedstawiła zarzuty czołowemu działaczowi PSL, przewodniczącemu Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego, Andrzejowi Sz. Został oskarżony o oszustwo.

Jak już informowaliśmy wcześniej Oskarżeni: najpier senator, jego syn, teraz brat, czołowy działacz małopolskiego PSL i równocześnie przewodniczący Małopolskiego Sejmiku, Andrzej Sz. został oskarżony o wyłudzenie dotacji unijnych, tj. dopłat na grunty rolne. Już za tydzień odbędzie się rozprawa. Sąd wezwał wszystkich świadków i nie można wykluczyć, że po rozprawie wydany zostanie wyrok. Przewodniczącemu Sejmiku grozi nawet do 8 lat więzienia za oszustwo. Przedstawiał niezgodnie ze stanem faktycznym swoje grunty, jako objęte pomocą unijną.

Nieco wcześniej aresztowany został Józef Sz, brat Andrzeja, także były działacz PSL i były senator tarnowski. Józefowi Sz. prokuratura zarzuca pranie brudnych pieniędzy. W areszcie tarnowskim przebywa również syn b. senatora, również oskarżony o prawnie brudnych pieniędzy. Tarnowianie żartują, że tarnowskie więzienie ma teraz charakter rodzinny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.