Facebook Google+ Twitter

Prokuratura przesłucha Macierewicza?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 20:06

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w działalności Komisji Likwidacyjnej WSI chcą przesłuchać Antoniego Macierewicza - dowiedział się "Dziennik".

Według gazety, u Piotra Bączka- członka Komisji- u którego wczoraj prowadzono przeszukanie, funkcjonariusze ABW znaleźli dokumenty, które mogą mieć klauzulę "tajne" . Obecnie - jak dowiedział się "Dziennik" - śledczy analizują te dokumenty.

Piotr Bączek, który był dzisiaj przesłuchiwany w prokuraturze, zapewniał, że nie miał w domu żadnych tajnych akt. Nie zostały mu dziś postawione żadne zarzuty. Jednak - jak twierdzi 'Dziennik"- nie jest wykluczone, że je dostanie.

Według gazety, wśród zarekwirowanych przez ABW materiałów są kopie dokumentów ze śladami usuwania tzw. gryfów tajności. To specjalne oznaczenia każdej strony typu: "tajne", "poufne" czy "zastrzeżone", a także pieczątki i podpisy autorów tych stron.

Prokuratura po wczorajszych przeszukaniach zatrzymała dwie osoby: Aleksandra L. - byłego oficera służb specjalnych PRL i dziennikarza Wojciecha S. Dzisiaj zostały im postawione zarzuty płatnej protekcji. Mieli oni powoływać się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i żądać pieniędzy w zamian za pozytywne rozstrzygnięcia Komisji. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.