Facebook Google+ Twitter

Prokuratura przyznaje: jeden z zegarków Nowaka to podróbka

Jeden z zegarków Sławomira Nowaka okazał się podróbką, wartą według prokuratury 600 zł. Były minister może zostać ukarany za sprowadzenie go na teren UE.

 / Fot. PAP/Adam WarżawaPrzekazany do badań zegarek Sławomira Nowaka okazał się podróbką. "Potwierdzam, że jeden z zegarków renomowanej firmy, poddanych przez nas oszacowaniu przez biegłego, okazał się podróbką o wartości rynkowej około 600 zł" - mówiła Katarzyna Całów-Jaszewska ze stołecznej Prokuratury Okręgowej. W sprawie byłego ministra toczy się postępowanie. Miał on zataić w oświadczeniu majątkowym fakt otrzymania czasomierza wartego około 16 tys. złotych.

Podróbka, którą otrzymała prokuratura może sprowadzić na Nowaka kolejne kłopoty - informuje Dziennik.pl. Prawnik zapytany przez serwis o konsekwencje prawne wprowadzenie na teren UE podróbki, powiedział że politykowi może grozić grzywna lub kara pozbawienia wolności. Górny pułap kary wynosi nawet 1 mln złotych zauważa mec. Filip Poniewski, ale w przypadku podróbki wartej 600 zł, grzywna nie powinna przekroczyć 2 tys. złotych. Gorzej wygląda kwestia naruszenia własności przemysłowej. Za to grozi nawet 2 lata więzienia.

15 listopada Sławomir Nowak podał się do dymisji po tym, jak prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu polityka PO. Minister podkreślał, że czuje się niewinny, a powód wszczynania śledztwa uznał za błahy. "Inni nie wpisują do swoich oświadczeń - samolotów" - mówił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak mają wyglądać "czyste ręce" w Platformie. Uczciwego w partii Tuska nie doszuka się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.