Facebook Google+ Twitter

Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie Eluany Englaro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 10:33

Prokuratura w Udine w północno-wschodnich Włoszech wszczęła dochodzenie przeciwko 14 osobom, podejrzanym o umyślne zabójstwo Eluany Englaro. Jest wśród nich ojciec kobiety, która 9 lutego zmarła z głodu i pragnienia za zgodą włoskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zawiadomienie o przestępstwie złożyło w prokuraturze stowarzyszenie obrońców życia różnych wyznań i opcji politycznych Scienza e Vita. Jego zdaniem, przerwanie sztucznego karmienia Eluany Englaro, kobiety znajdującej się od ponad 17 lat w stanie wegetatywnym, było morderstwem. Dopuścili się go jej ojciec, Beppino Englaro, który zabiegał o zgodę sądu na położenie kresu życiu córki oraz Amato De Monte, anestezjolog opiekujący się nią przez długie lata i dwanaście osób z towarzyszącej mu ekipy.

Prokuratura w Udine poinformowała, że po zawiadomieniu o przestępstwie podjęcie dochodzenia jest konieczne. Ta sama prokuratura 11 lutego, czyli dwa dni po śmierci Eluany Englaro, na podstawie wstępnych wyników autopsji orzekła, że zmarła ona z głodu i pragnienia, co nie budziło żadnych podejrzeń, ponieważ miało być zgodne z wyrokiem sądu, który zezwolił na to w lipcu ubiegłego roku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.