Facebook Google+ Twitter

Prokuratura ściga łowców łapówkarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 08:27

Inspirator prowokacji przeciwko białostockiemu kardiochirurgowi Tomaszowi H. stanie przed sądem. Chodzi o innego białostockiego lekarza - Wojciecha S. Prokuratura oskarżyła go o stosowanie podstępnych zabiegów i nieuprawnione wykorzystanie instytucji tak zwanej łapówki kontrolowanej.

Akt oskarżenia w tej sprawie obejmuje w sumie 7 osób. Oprócz Wojciecha S., także trzech białostockich policjantów oraz trzy inne osoby, które brały udział w prowokacji. Dziś (o godz. 9.00) ma się rozpocząć proces w tej sprawie.

Doktor Wojciech S. miał wynająć dwie osoby, które - jako pacjent i jego córka - wręczyli docentowi Tomaszowi H. kopertę z pieniędzmi. Wówczas do gabinetu kardiochirurga wkroczyła policja i zatrzymała lekarza. Niedawno zakończył się proces w tej sprawie. Docent H. został skazany - jeszcze nieprawomocnym wyrokiem - za przyjęcie 5 tysięcy złotych łapówki na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę.

Teraz szykuje się kolejny proces. Tym razem na ławie oskarżonych zasiądą osoby, które przygotowały całą prowokację. Trzech białostockich policjantów jest oskarżonych o przekroczenie swoich uprawnień. Dwóch z nich ma też zarzuty nieuprawnionego wykorzystania instytucji tak zwanej łapówki kontrolowanej. Osobom, które wręczały pieniądze, prokuratura zarzuca składanie fałszywych zeznań.

Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.