Facebook Google+ Twitter

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie stacji we Włoszczowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 15:31

Prokuratura Okręgowa w Kielcach umorzyła śledztwo w sprawie budowy peronu kolejowego Włoszczowa Północ na Centralnej Magistrali Kolejowej. Śledczy nie dopatrzyli się, aby doszło do przestępstwa, czy narażenia kogoś na straty - informuje Radio Kielce Sławomir Mielniczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokuratura wyjaśniała dwa wątki śledztwa. W pierwszym sprawdzano, czy poprzez budowę peronu doszło do działania na szkodę kolejowych spółek przez członków zarządów. Według rzecznika prokuratury - zebrany materiał dowodowy w trakcie śledztwa nie pozwolił zarzucić członkom kolejowych spółek działanie na szkodę swoich firm.

Drugim wątkiem śledztwa wyjaśnianym przez prokuraturę były ewentualne naciski posła Przemysława Gosiewskiego na członków kolejowych spółek w sprawie budowy peronu kolejowego.Takie zawiadomienie w prokuraturze złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej.

Śledczy ustalili, że zachowanie byłego wicepremiera nie jest naganne i nie nakłaniał on niezgodnie z prawem członków kolejowych spółek do budowy peronu. Brak jest dowodów również na to, aby poseł Gosiewski swoim działaniem wykroczył poza obowiązki sprawowania mandatu posła i senatora.

W trakcie śledztwa, które trwało ponad rok, przesłuchano między innymi przedstawicieli kolejowych spółek, byłego burmistrza i starostę włoszczowskiego, a także byłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego oraz ministra transportu.

Peron Włoszczowa Północ do użytku został oddany w październiku 2006 roku. Koszt budowy wraz z modernizacją tego odcinka torów kosztował 3 miliony złotych, natomiast sam peron kosztował 900 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.