Facebook Google+ Twitter

Prokuratura umorzyła śledztwo wobec kardiochirurga

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 09:54

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. Prawdopodobnie doktor G. wróci do pracy w szpitalu MSWiA. To skandal - uważa Zbigniew Ziobro.

Śledztwo dotyczyło zabójstwa pacjenta oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta. Według komunikatu, umieszczonego na stronie internetowej prokuratury, śledztwo umorzono z powodu niepopełnienia przestępstwa.

Dyrekcja szpitala MSWiA zaprosi na spotkanie doktora Mirosław G. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej jutro. Jedna z komercyjnych rozgłośni podała, że szpital MSWiA chce teraz ponownie przyjąć go do pracy.
Informację o planowanym spotkaniu potwierdziła rzeczniczka szpitala, Anna Malinowska. Powiedziała, że nie wie, czy dyrekcja zaproponuje doktorowi pracę. Dodała jednak, że w szpitalu ogłoszono konkurs na stanowisko szefa kliniki kardiochirurgii i każdy kto spełnia warunki może w nim wystartować.

Doktor Mirosław G., ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie, został w lutym zeszłego roku zatrzymany w swoim gabinecie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postawiono mu zarzut zabójstwa pacjenta, narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta oraz 45 zarzutów korupcyjnych.
Śledztwo w sprawie zabójstwa umorzono, toczy się natomiast postępowanie w sprawie korupcji.

Zbigniew Ziobro uważa, że nie było podstaw do umorzenia śledztwa przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. w sprawie zabójstwa pacjenta oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia innego chorego. Były minister sprawiedliwości nazwał decyzję warszawskiej prokuratury "skandaliczną".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.