Facebook Google+ Twitter

Prokuratura w Poznaniu poprowadzi podsłuchowe śledztwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 14:06

Prokurator krajowy Edward Zalewski postanowił, że śledztwo w sprawie podsłuchów dziennikarzy będzie prowadzić jedna z prokuratur podległych Prokuraturze Apelacyjnej w Poznaniu.

Zapadła też decyzja, że doniesienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie rzekomego podsłuchiwania adwokata Romana Giertycha, którego złożenie prawnik zapowiedział, zostanie rozpatrzone przez prokuraturę poznańską.

Prokurator krajowy zapowiedział też, że Biuro do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej zbada akta Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która zajmowała się dotychczas tą sprawą. Śledczy ustalą zatem czy doszło do przestępstwa przy udostępnieniu materiałów z podsłuchów osobom niezwiązanym z postępowaniem i czy służbowe działania prokuratorów były prawidłowe. Zbadane zostaną także akta Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz, która prowadzi sprawę wiążącą się z tematem.

Edward Zalewski poinformował też, że w związku z doniesieniami medialnymi Prokuratura Krajowa zaczęła sprawdzać, czy wcześniej prokuratury nie wydawały zezwoleń na zapoznawanie się z materiałami śledztwa przez osoby, które nie są stronami postępowania przygotowawczego. Od 2007 roku zanotowano co najmniej kilkanaście przypadków, gdy wydano je osobom prywatnym, dziennikarzom, parlamentarzystom, radcom prawnym, radcom prokuratorii, organom ubezpieczeniowym oraz państwowym organom finansowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.