Facebook Google+ Twitter

Prokuratura w Rzeszowie: Szef CBA, Mariusz Kamiński usłyszał zarzuty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 11:33

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła szefowi CBA zarzuty. Nie ma wśród nich, wbrew temu, co donosiły media, zarzutów korupcyjnych. Mariusz Kamiński kjest podejrzany między innymi o nadużycie uprawnień w czasie działań operacyjnych podczas tzw. afery gruntowej.

Według prokuratury kierując akcją w Ministerstwie Rolnictwa CBA przekroczyła prawo, a odpowiedzialność za działania, które tam prowadzono ponosi szef tej służby. Poza zarzutem przekroczenia uprawnień prokuratura zarzuca Mariuszowi Kamińskiemu, niezgodne z prawem kierowanie działaniami funkcjonariuszy CBA, kierowanie podrobieniem dokumentów oraz wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty.

W uzasadnieniu wniosku o postawienie zarzutów podkreślono, że Kamiński jako szef CBA miał obowiązek nadzorowania działań podległych mu funkcjonariuszy, a w wypadku przekroczenia uprawnień powinien interweniować. Ze zgromadzonych przez prokuraturę dowodów wynika, że Mariusz Kamiński nie dopełnił tego obowiązku, a dodatkowo działania odbywały się za jego wiedzą. Za postawione zarzuty Kamińskiemu grozi 8 lat więzienia.

Rzeszowska prokuratura odrzuca sugestie jakoby działała na zamówienie polityczne. Śledczy Jan Łyszczek podkreślił, że wniosek o postawienie zarzutów był już gotowy kilka miesięcy temu. 25 sierpnia doszło do spotkania prokuratorów z Rzeszowa z prokuratorem krajowym, który potwierdził zasadność postawienia Kamińskiemu zarzutów. Jak zapewnia Jan Łyszczek spotkanie to odbyło się na prośbę prokuratora prowadzącego śledztwo w Rzeszowie.

W tej chwili trwa przesłuchanie Kamińskiego w rzeszowskiej prokuraturze. Szef CBA składa wyjaśnienia w związku z postawionymi zarzutami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.