Facebook Google+ Twitter

Prokuratura wiedziała o tajnych więzieniach CIA w Polsce?

Sprawa rzekomych tajnych więzień amerykańskiego CIA w Polsce regularnie powraca w naszych mediach, a informacje są coraz bogatsze. Dziś wiemy, że prokuratura ma kilka tajnych notatek na ten temat.

Znowu odżywa tematyka tajnych więzień CIA w Polsce. Miały one mieć miejsce na Mazurach za rządów Leszka Millera, gdy prezydentem RP był Aleksander Kwaśniewski. Obaj politycy zaprzeczają, aby coś im było wiadomo na ten temat. Tymczasem prasa amerykańska podała niedawno informację, w której były wysoki rangą oficer wywiadu USA twierdzi, że wie o takich więzieniach w Polsce i o przetrzymywaniu w nich i torturowaniu podejrzanych o terroryzm członków Al Kaidy.

W serwisach Polskiego Radia dziś usłyszeliśmy, że o rzekomych tajnych więzieniach CIA w Polsce wiedzieli były premier Leszek Miller oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Polskie Radio, powołując się na "Gazetę Wyborczą", która ujawnia tę informację podało, że wiadomość o tym, że obaj politycy wiedzieli o tych więzieniach, pochodzi ze źródeł prokuratury. Prokuratura ma w tej sprawie tajne notatki polskiego wywiadu.

Według Polskiego Radia oficerowie wywiadu, po każdym ustnym meldunku składanym ówczesnemu prezydentowi lub premierowi, sporządzali notatki – podaje portal polskieradio.pl. Pisali je tak na wszelki wypadek, żeby - jak sprawa się wyda - było jasne, że najwyżsi przełożeni wszystko wiedzieli i to akceptowali – powiedział tajny informator "Gazety Wyborczej" w prokuraturze. Jego zdaniem takich ściśle tajnych notatek jest kilka.

Zgodnie z prawem, te ściśle tajne notatki stanowią dla prokuratorów dowód, że premier Leszek Miller i prezydent Aleksander Kwaśniewski złamali konstytucję, za co można ich postawić przed Trybunałem Stanu. Jak podało Polskie Radio, prokuratura od trzech lat prowadzi śledztwo dotyczące tajnych więzień CIA w Polsce, w których agenci amerykańskich służb specjalnych mieli torturować terrorystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż. Jak sądzę nasze władze zgodziły się na to żeby CIA mogło korzystać z naszych lotnisk i budynków, ale Amerykanie pewnie im nie powiedzieli że będą tu przywozić jeńców i wyprawiać z nimi brewerie. W końcu czemu imperium amerykańskie miało by o czymkolwiek informować taki mały kraik jak nasz? Robią swoje, a my powinniśmy ich po łapach całować, że w ogóle tu przylatują... (Sarkazm).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.