Facebook Google+ Twitter

Prokuratura wszczęła postępowanie ws. senatora Skorupy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 13:08

Prokuratura w Nowym Targu wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie senatora Prawa i Sprawiedliwości Tadeusza Skorupy.

Czwartkowy "Tygodnik Podhalański" opisał rozmowę senatora z miejscowym przedsiębiorcą. Według tygodnika, Skorupa próbował wymusić od biznesmena działkę, na której zamierzał postawić prądotwórczą turbinę wiatrową. W zamian deklarował pomoc w doprowadzeniu do przetargu na inną działkę, którą zainteresowany był rozmówca senatora.

Zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś powiedział, że prokuratura zwróci się do wydawcy gazety o udostępnienie nagrania. Rozpoczęte czynności sprawdzające będą dotyczyć przebiegu przetargu na działkę, o której senator rozmawiał z biznesmenem.

Senator Skorupa złożył tymczasem do prokuratury doniesienie, w którym oskarża "Tygodnik Podhalański". Senator zarzuca wydawcy pisma złamanie ustawy o prawie prasowym poprzez opublikowanie informacji pochodzących z podsłuchu. Prokuratura ma 30 dni na zbadanie sprawy i ewentualne rozpoczęcie śledztwa. Senator Skorupa został w czwartek zawieszony w prawach członka PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.