Facebook Google+ Twitter

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie łosia z Warszawy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 16:52

Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Ochoty wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służb miejskich oraz służb porządkowych. Sprawa dotyczy łosia zatrzelonego wczoraj w warszawskim Ursusie.

Prokuratura zbada, czy nie naruszono ustawy o ochronie zwierząt oraz czy nie narażono na niebezpieczeństwo okolicznych mieszkańców lub przypadkowych przechodniów.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Katarzyna Szeska powiedziała IAR, że prokuratorzy zbadają wszystkie okoliczności zdarzenia. Między innymi ustalą, czy osoby, które podjęły decyzję o dokonaniu odstrzału były osobami uprawnionymi do podjęcia takiej decyzji, czy wystarczająco zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz czy osoba, która strzelała do łosia miała odpowiednie uprawnienia.

Prokuratura przesłucha między innymi funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz inne osoby uczestniczące w zdarzeniu, także okolicznych mieszkańców. Prokuratorzy zwrócili się również do telewizji TVN24 z prośbą o udostepnienie do celów procesowych nagrania zdarzenia, które zostało wyemitowane w tej stacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.