Facebook Google+ Twitter

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przetargu na zakup mienia stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 14:08

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie utrudnienia przetargu związanego z zakupem mienia Stoczni Gdyńskiej i Szczecińskiej.

Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk powiedział, że postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu szefa kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i Ruchu Obrony Stoczni.

Śledztwo dotyczy utrudniania przetargu, związanego z zakupem mienia Stoczni Gdyńskiej i Szczecińskiej, a tym samy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, reprezentujących ministerstwo skarbu państwa i Agencje Rozwoju Przemysłu.

W tej sprawie prokurator zgromadził bardzo dokładną dokumentację, uzyskaną z ARP i ministerstwa skarbu. Analiza tych dokumentów dała podstawę do rozpoczęcia śledztwa.

Mateusz Martyniuk dodał, że w oddzielnym postępowaniu sprawdzającym prokuratura ustala, czy szef CBA Mariusz Kamiński nie dopuścił się niedopełnienia obowiązków. Chodzi o to, że szef CBA nie powiadomił organów ścigania o utrudnianiu przetargu stoczni w Gdyni i Szczecinie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył szef Kancelarii Premiera.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zapowiedziało, że dziś powiadomi prokuraturę o tej sprawie i dostarczy odpowiednie dokumenty. Do tej pory do prokuratury jednak one nie wpłynęły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.