Facebook Google+ Twitter

Prokuratura wznowiła śledztwo ws. maltretowania 5-letniego Szymona

Ojciec pięciolatka bitego przez matkę dopiął swego. Prokuratura okręgowa, która skontrolowała umorzone postępowanie w sprawie maltretowania chłopca, w trybie nadzwyczajnym zdecydowała o wznowieniu śledztwa.

Nagranie z transkrypcją / Fot. screen z serwisu YouTubeO sprawie Piotr Pietkiewicz obszernie napisał w artykule pt. Internauci stają w obronie chłopca katowanego przez matkę. Przypomnijmy, że ojciec pięcioletniego Szymona zamieścił w internecie nagrania, które utrwaliły akty przemocy słownej i odgłosy przemocy fizycznej, stosowanej wobec dziecka przez jego matkę. Publikacja ta była reakcją ojca chłopca na bierność Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i policji oraz umorzenie śledztwa w tej sprawie, motywowane brakiem "danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu".

Serwis tvn24.pl dotarł do matki chłopca, która zaprzeczyła, jakoby maltretowała swojego 5-letniego syna, i przekonywała: "Ja nie wiem, do kogo krzyczałam, być może do męża, bo do dziecka ja nigdy nie krzyczę". Wykonane nagrania ojciec Szymona prezentował policjantom oraz pracownikom GOPS-u. Ci ostatni zbagatelizowali ten materiał, twierdząc, że nie wskazuje na znęcanie się nad dzieckiem. Teraz sprawą ponownie zajął się prokurator. Zawieszone wcześniej śledztwo jest ponownie w toku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gosc
 • Gosc
 • 13.03.2011 00:12

"Ze względu na intrygi mojej żony i narastającą agresję jej wobec mnie postanowiłem się rozstać ( sprawa rozwodowa w toku ) i praktycznie od stycznia 2010 nie mieszkam w domu. Zamieszkałem na terenie mojej firmy."

dalej

"Jeszcze gdy mieszałem z żoną, ona często nadużywała wulgarnego słownictwa i rękoczynów w stosunku do naszego dziecka - próbowałem ją powstrzymywać, co kończyło się jeszcze większą agresją."

dalej
"W październiku 2010r, przeczuwając coś w duchu postanowiłem podłożyć dyktafon w domu."

dalej

"W lutym 2011, znużony przedłużającą się sprawą postanowiłem przedstawić sytuację mojego syna w mediach. Skontaktowałem się z redaktorami interwencyjnymi kilku polskich telewizji.
Pierwszy na wezwanie o pomoc odezwał się Celownik ( TVP), z którym nagraliśmy kilkuminutowy program wyemitowany 17.02.2011 ( w chwili obecnej możliwy do obejrzenia na stronach internetowych Celownika ). Po wyemitowaniu programu coś jakby się ruszyło,a przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Zostałem również poproszony o złożenie dodatkowych zeznań, miałem nadzieję że sprawiedliwości stanie się zadość.. jednak jak się okazało prokuratura umorzyła postępowanie posiadając w aktach dokładnie te same nagrania których tutaj macie okazję słuchać.."

az w kocu...

"Jak to może być, że sprawcy znęcania się nad zwierzętami zostają ukarani w przeciągu 2 tygodni, a moje dziecko jest maltretowane od przynajmniej pół roku, a prokuratura nie robi nic.."

Od pol roku?Dlaczego ojciec tak napisal?Skoro wyprowadzil sie w styczniu 2010r, juz wczesniej zauwazyl przemoc w stosunku do dziecka, stosowana przez matke?Od stycznia 2010, do lutego 2011 minelo 11 miesiecy, przemoc zdarzala sie jeszcze wczesniej, zanim ojciec sie wyniosl a on mowi o pol roku?Wyraznie klamie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
 • Monika
 • 12.03.2011 20:20

a i jeszcze jedno, gdyby w naszym szanownym kraju urzędnicy i inne gady odpowiadały za decyzje, które podejmują to może byłoby inaczej a tak wszyscy są bezkarni. pociągnąć ich wszystkich do odpowiedzialności!!! kto normalny słysząc te nagrania stwierdzi, że nic nie znaczą, że w tym domu jest wszystko ok?! litości! na pręgierz i po 300 batów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
 • Monika
 • 12.03.2011 20:14

w głowie się nie mieści to wszystko. po pierwsze jak można tak krzywdzić dziecko...czyjekolwiek a co dopiero własne. po drugie co jest z tym pieprzonym państwem, prawem i urzędnikami darmozjadami. pamiętajcie, że krzywda zawsze wraca. Szymonku wiem, że nie masz pojęcia o całej akcji i mam nadzieję, że jak najszybciej o tym wszystkim zapomnisz, że te wspomnienia nigdy do Ciebie nie wrócą. tak bardzo chciałabym Cię przytulić i zapewnić, że już nikt i nigdy Cię nie skrzywdzi. trzymaj się Maluszku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
 • Ania
 • 12.03.2011 19:02

chyba wczoraj pierwszy raz usłyszałam o tragedii Szymonka w TVN 24. Kiedy słuchałam tego nagrania łzy same spływały po policzku... co z tymi ludźmi jest nie tak? po mamie Szymonka widać, że ma problemy, tylko dla czego obrywa za to niewinny chłopiec? Mam nadzieję, że uda się chłopcu normalnie żyć. Trzymam kciuki!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
AGNIESZKA
 • AGNIESZKA
 • 12.03.2011 06:14

Oby udało sie matce odebrac tego anołka ja tez nie NAWIDZE TEGO KRAJU TEGO SYSTEMU. MAM NADZIEJE ZE OJCU UDA SIE ODEBRAC MATCE CHŁOPCA I STWORZY MU PRAWDZIWY DOM . TRZYMAM KCIUKI SZYMONKU TWOJ KOSZMAR NIEDLUGO SIE SKONCZY KOCHANIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Niciejewski
 • Tomasz Niciejewski
 • 11.03.2011 18:01

Nie udało mi się adminie wbić na ten link, a jak już, to na stronę innego chłopca zupełnie.
Matkę powinni zamknąć, a ja po prostu nienawidzę tego kraju przez opieszałość wymiaru sprawiedliwości między innymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
admin
 • admin
 • 11.03.2011 15:32

www.pomocdlaszymona.kelink

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.