Facebook Google+ Twitter

Prokuratura żąda 5 lat dla Beaty Sawickiej

Była posłanka PO Beata Sawicka, o której zrobiło się głośno w 2007 roku za sprawą prowokacji CBA, która ujawniła, że posłanka przyjęła wysoką łapówkę, może spędzić w więzieniu 5 lat, jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratury.

W 2007 roku sprawa Beaty Sawickiej wstrząsnęła polską opinią publiczną. Za sprawą prowokacji CBA, z główną rolą słynnego już agenta Tomka służby zdobyły niezbite dowody, że posłanka PO przyjęła łapówkę, w zamian za korzystny wynik interesującego ją przetargu.

Po tym, jak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, na kilkanaście dni przed wyborami parlamentarnymi szef CBA Mariusz Kamiński przedstawił materiał video, na którym Sawicka przyjmuje torbę z pieniędzmi, rozpętało się prawdziwe polityczne piekło.

Politycy PIS domagali się powołania specjalnej komisji śledczej mającej gruntownie zbadać tę sprawę. Były prezydent, Aleksander Kwaśniewski, stwierdził, że sprawa Sawickiej to afera Rywina do kwadratu. "To, co słychać z tych taśm, to afera Rywina do kwadratu, bo w aferze Rywina nie było pieniędzy, była tylko gadania, były taśmy, była kara, było więzienie" - powiedział Kwaśniewski.

Parlamentarzyści PO, dzień po pojawieniu się obciążających Sawicką zarzutów, zdecydowali się na wykluczenie jej z szeregów Platformy. Jednocześnie przypuścili bezpardonowy atak na szefa CBA Mariusza Kamińskiego, zarzucając mu wykorzystywanie służb specjalnych przed wyborami w celu zdyskredytowania jednej z partii politycznych. "Premier obiecał Polakom, że w kampanii wyborczej rząd nie użyje służb, Ile wytrzymał? Do debaty wytrzymał" - powiedział ówczesny lider opozycji Donald Tusk.

Szef CBA, Mariusz Kamiński, argumentował z kolei, że służba, której przewodzi została powołana do ścigania tego typu przestępstw. "Nas nie może interesować kalendarz wyborczy i na okres kampanii wyborczej nie możemy zawiesić działalności" - zauważył Kamiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Artur M
  • Artur M
  • 18.04.2012 18:04

Jeszcze powinni ukarać tych kompanów z PO co ją kryli ,kłamali wtedy że to była prowokacja PiS. Tymi chamami z PO też powinna zająć się prokuratura.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weteran 1980
  • Weteran 1980
  • 18.04.2012 17:59

Ministra Lipca rozpracował min. Mariusz Kamiński ,który też był w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Mariusz Kamiński, był wtedy szefem ABW. Jak widać po tym przykładzie w rządzie PiS, nie było kolesiostwa i zacierania śladów. Mariusz Kamiński był świetnym ministrem i państwowcem. Najważniejszym dla niego był interes państwa nie partii. A co jest w PO - syf kiła i mogiła ,afery korupcja zdrada i wszelkie możliwe plagi.

Jak długo jeszcze?....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olka
  • Olka
  • 18.04.2012 17:17

A minister LIPIEC z rządu Kaczyńskiego ile dostał do odsiadki ? Taka ważna Sawicka ,zwykła posłanka ? Parał się korupcją i okradał Polskę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 18.04.2012 16:20

A jeszcze niedawno opluwano PiS że to był spisek .A teraz wszyscy z PO morda w kubeł?? Co się stało ??

A co z pozostałymi przekrętami Platformy?? co Rychem Zbychem i Miro ,co z Innymi przekrętami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.