Facebook Google+ Twitter

Prokuratura zbada "cud eucharystyczny" w Sokółce

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów wysłało zawiadomienie do prokuratury, aby ta sprawdziła, czy nie doszło do profanacji zwłok w związku z tzw. cudem w Sokółce.

Podniesienie podczas Mszy św. / Fot. PAPProkuratura Rejonowa nie chce komentować treści złożonego doniesienia. - To delikatny temat. Trwa postępowanie sprawdzające. Prokuratura ma 30 dni na podjęcie decyzji o wszczęciu śledztwa - powiedział "Wiadomościom24" szef Prokuratury Rejonowej w Sokółce, Anatol Pawluczuk.

Do zdarzenia nazwanego "cudem eucharystycznym" doszło na początku tego roku, w kościele św. Antoniego w Sokółce. Kilka miesięcy temu podczas mszy, jeden z księży upuścił komunikant. Zgodnie z procedurą liturgiczną, umieszczono hostię w naczyniu z wodą. Po jakimś czasie zauważono, że woda zabarwiła się na czerwono. Po wylaniu zawartości na korporał, na obrusie pojawiła się tkanka w formie skrzepu. Tkanka została wysłana do analizy. Okazało się, że to fragment ludzkiego mięśnia sercowego.

Do Prokuratury Rejonowej w Sokółce wpłynęło doniesienie, które złożyło Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Złożono je w związku ze znalezieniem fragmentu ludzkiego mięśnia sercowego w kielichu liturgicznym. Działacze PSR oczekują, że w śledztwie zostanie ujawnione pochodzenie szczątków. W wystosowanym liście zadano pytanie, czy prokuratura podjęła już jakieś kroki, które ustalą tożsamość człowieka, którego szczątki odnaleziono.
 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sok%C3%B3%C5%82ka_-_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Antoniego.jpg
"Fragmenty ludzkiego mięśnia sercowego z rzadka wydostają się z organizmu człowieka za jego życia, pytamy czy Prokuratura wszczęła dochodzenie mające ustalić pochodzenie tych szczątków?" ironicznie pisze w doniesieniu Małgorzata Lesiak, prezes Stowarzyszenia. PSR domaga się też przesłuchania lekarzy badających hostię i księży, którzy analizy te zlecili, sugerując że mogło dojść do zbezczeszczenia zwłok. Według działaczy, istnieje podejrzenie, że zwłoki mogły zostać ukradzione z prosektorium lub jakiejś placówki medycznej, dlatego zwracają uwagę na zabezpieczenie hostii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

choc bez linkow z "Zobacz inne materiały"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

bylo juz: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.