Facebook Google+ Twitter

Prokutatura umorzyła śledztwo cywilne w sprawie katastrofy w Smoleńsku

30 czerwca prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku w 2010 roku. Nie znalazła wystarczających dowodów, aby obarczyć kogoś winą za tę tragedię.

Polska prokuratura badała okoliczności tragedii, do której doszło podczas wizyty polskiego prezydenta w Smoleńsku w 2010 roku. Jak podaje Gazeta Wyborcza 2-letnie śledztwo cywilne wykazało brak osób odpowiedzialnych za tę tragedię zarówno w MSZ, MON, jak i kancelariach premiera oraz prezydenta.

 / Fot. Serge Serebro, CC3.0, GNU1.2Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, poinformowała 2 lipca o umorzeniu śledztwa. Pod kierownictwem prok. Józefa Gacka prokuratura przygotowała 400-stronicowe umorzenie, które zostało podpisane 30 czerwca.

Wyłącznie działalność BOR wykazała uchybienia, a osobą pociągniętą do odpowiedzialności został były zastępca Biura, gen. Paweł Bielawny. Zarzucono mu 26 niedociągnięć, między innymi: niewyznaczenie dowódcy lub dowódców zabezpieczenia obu wizyt, brak rekonesansu na lotnisku Siewiernyj, zaniżenie kategorii zabezpieczenia wizyt oraz wyznaczenie funkcjonariuszy nieposiadających doświadczenia w działaniach poza granicami Polski itp.

''Organizacja lotów VIP-ów stwarzała zagrożenie dla życia pasażerów; loty premiera i prezydenta w kwietniu 2010 r. nie powinny się odbyć'' - to główna teza raportu NIK z marca tego roku. Dziś po umorzeniu śledztwa w sprawie smoleńska śledczy uzasadnia, że loty nie nosiły znamion przestępstwa.
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

hi hi hi
  • hi hi hi
  • 03.07.2012 19:56

ciekawe co na to Jarek i jego pies Antoni napewno Jarus nie odpusci i kaze Antoniemu wywachac kolejny spisek

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 03.07.2012 11:35

Cholerka, pogrążeni w smutku i żalu Polacy po skończonym ledwo co Euro nie zaznaja ani chwili wytchnienia.Znowu powracamy do pierwotnej,smoleńskiej żałoby.Nasz Naród cierpienie ma jednak w genach.No to co...rozpłaczmy się!

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
  • -ono-
  • 03.07.2012 08:16

oj biedny, biedny Antonii co On teraz będzie robił ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
burek
  • burek
  • 03.07.2012 07:31

najbardziej zal Antonia.Tyle wlozonej pracy,tyle energii poswiecil,tyle ekspertow sprowadzil lecz sprawa byla dla niego zbyt zagmatwana.wszystko sie sprzysieglo przeciwko niemu.obecnie Antonio pojdzie na zasluzony odpoczynek.zasluzy sobie na niego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.