Facebook Google+ Twitter

Prom kosmiczny Atlantis wylądował na Florydzie

Wahadłowiec miał wrócić na Ziemię 19 września, jednak NASA przełożyła termin z powodu nieznanego obiektu, który pojawił się w jego pobliżu. Dziś prom pomyślnie wylądował na kosmodromie na przylądku Canaveral na Florydzie.

Był to trzeci kosmiczny lot wahadłowca od czasu katastrofy promu Columbia w lutym 2003 roku. Głównym celem obecnej misji było zainstalowanie nowego zestawu baterii słonecznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Niezidentyfikowane dziwo, które pojawiło się w pobliżu wahadłowca, udało się zarejestrować na filmie. Specjaliści z Agencji Kosmicznej sądzą, iż obiekt może być częścią samego wahadłowca i oderwał się od niego podczas odpalania silników rakietowych. Jak by do tego nie podchodzić, jedno jest pewno nieznany obiekt bardzo zaniepokoił naukowców z NASA ponieważ – jak sami przyznają – nie wiedzą czym on właściwie jest.

Wayne Hale szef lotów kosmicznych stwierdził, iż nie mają pojęcia czy jest to coś ważnego, na co inżynierowie powinni zwrócić uwagę, czy coś mało istotnego. Kontrolerzy lotu używają aktualnie kamer wideo zamontowanych na zmechanizowanym ramieniu promu Atlantis, aby zbadać widoczne obszary wokół promu. Agencja nie wyklucza możliwości powrotu załogi do stacji kosmicznej.

Z informacji podawanych przez serwisy informacyjne wynika, iż pojawienie się nieznanego obiektu nie było jedną przyczyną przełożenia lądowania Atlantis. Podejmując tę decyzję NASA brała pod uwagę również informacje mówiące o złej pogodzie nad Florydą.

Żródło: http://www.kare11.com/PAP
DP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przepraszam za tą niebotyczną długość odnośnika do odpowiedniego zdjęcia - oto wersja skrócona: --- http://www.space.com/php/multimedia/imagedisplay/img_display.php?pic=060919_myst_object_02.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm. Co to jest:
http://www.space.com/php/multimedia/imagedisplay/img_display.php?pic=060919_myst_object_02.jpg&cap=In+these+yet-to-be-publicly-released+photographs+taken+by+the+STS-115+crew+and+obtained+from+a+source+by+collectSPACE.com%2C+a+piece+of+debris+is+seen+near+the+orbiter+Atlantis.+Credit%3A+NASA%2C+%3Ca+href%3D%22http%3A%2F%2Fwww.collectspace.com%2F%22%3EcollectSpace.com+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.