Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16641 miejsce

Prom "Skania" oblegany przez szczecinian

W czwartek na Wałach Chrobrego w Szczecinie zacumował prom m/f "Skania", nowy nabytek spółki Unity Line. Tego dnia też odbył się uroczysty chrzest promu. Dzisiaj i jutro można go zwiedzać.

Szczecinianie (i nie tylko) cierpliwie oczekują na wejście na pokład "Skanii". / Fot. M. WieczorekTysiące szczecinian i nie tylko tłumnie przybyło na Wały Chrobrego. W długiej kolejce cierpliwie oczekiwali na wejście na pokład "Skanii" promu towarowo-pasażerskiego.

"Skania" to jednostka wybudowana w 1995 roku w Bremerhaven. Od września będzie obsługiwać linię Świnoujście - Ystad w barwach spółki Unity Line. Przedtem prom pływał pod włoską banderą na linii Rzym - Barcelona.

"Skania" przy nabrzeżu. / Fot. M. WieczorekJest znacznie większy od dotychczas eksploatowanego promu "Polonia". Ma 174 m długości i 24 m szerokości, jest zanurzony na głębokość 6 m, kiedy nie ma pasażerów i towaru.

Dysponuje pięknymi kabinami, apartamentami (posiada 626 łóżek), jadalniami, sklepami, salą dancingową, salonem gier i wieloma innymi atrakcjami. "Skania" posiada ogromne pomieszczenie na przewożone samochody.

Jedna z sal jadalnych. / Fot. M. WieczorekSalon gier, tu można się bawić i stracić pieniądze podczas rejsu. / Fot. M. WieczorekSala dancingowa. / Fot. M. WieczorekOgromny luk samochodowy. / Fot. M. Wieczorek


To bardzo wysoki prom. / Fot. M. Wieczorek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

sabrina, jadalnia jest bardzo elegancka , może ja akurat zrobiłam zdjęcie nie tam gdzie trzeba, salon gier jest ok, tylko można z niego wrócić z pustym portfelem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba najładniejsza sala gier, w jadalni mogli dokładniej obrusy wyprasować :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.