Facebook Google+ Twitter

"Promień słońca" dla lepszego świata

Działalność takich organizacji jak Fundacja "Promień Słońca" ma sens tylko wtedy, gdy zmienia świat. Tworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla podopiecznych, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie jest jej głównym zadaniem.

Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Pawła II na scenie / Fot. Jerzy JastrzębskiJedną z form działania Fundacji jest inicjowanie wydarzeń, których celem jest jednoczenie społeczności lokalnej powiatu legionowskiego. Takim wydarzeniem już tradycyjnie staje się organizacja kiermaszów przedświątecznych.

Ratusz Miejski w Legionowie 16 grudnia zapełnił się tłumem gości, którzy przyszli na świąteczny kiermasz charytatywny i koncert kolęd. Już w Atrium ratusza panowała, cudowna przepełniona klimatem świąt atmosfera, a to za sprawą stołów zastawionych stroikami, aniołami, ozdobami. Każdy element na stołach kiermaszowych to dzieło indywidualne, niepowtarzalne. Prace te to wytwory dziecięcej fascynacji i wyobraźni o świętach, o tradycji, o rodzinie. Powstały z dziecięcej potrzeby pomocy rówieśnikom, solidarności i jako wyraz współdziałania dla dobra drugiego człowieka.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul. Jagiellońska 69 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Europejskiego Gimnazjum Językowego postanowili w ten sposób wesprzeć Fundację Promień Słońca, która działa na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, przekazując na kiermasz swe prace.

Miałem przyjemność być jednym z organizatorów spotkania, stąd przypadło mi w udziale powitać zebranych. "Jesteśmy dzisiaj tu w ratuszu, aby przeżyć coś niezwykłego. Podzielić się z innymi ludźmi otwartym sercem, okruchami miłości płynącymi z niego. Są wśród nas ludzie, którzy potrzebują szczególnych wyrazów sympatii ,solidarności, wsparcia. Są również tacy, którzy pragną się dzielić i obdarzać potrzebujących, wspierać. Z tych też przyczyn pięć lat temu w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych ul.Jagiellońska 69 zrodziła się Fundacja "Promień Słońca".

Stoły zapełnione pracami uczniów / Fot. Jerzy JastrzębskiJest ona pomostem łączącym wiele organizacji, osób prywatnych z naszego powiatu w działaniu dla dobra dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Nasi podopieczni korzystają z nowoczesnej bazy komputerowej, tablicy multimedialnej, gier i zabaw edukacyjnych, uczestniczyli w wielu doniosłych wydarzeniach społecznych i kulturalnych. Ponadto zwiedzili wiele polskich miast i regionów, poznali miejsca życia i pracy polskich poetów ,pisarzy i bohaterów narodowych. To dzięki hojności wielu ludzi prowadzone są w szkole warsztaty malarskie i nasi podopieczni mogą uczestniczyć w ogólnokrajowych wystawach i plenerach organizowanych przez znanego malarza Marka Kraussa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.