Facebook Google+ Twitter

Promocja książki "Komeda. Księżycowy Chłopiec" - zapraszamy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-17 13:51

Dom Wydawniczy Rebis wraz z Biblioteką Publiczną im. J. U. Niemcewicza w Warszawie zapraszają na spotkanie z Emilią Baturą, autorką książki "Komeda. Księżycowy Chłopiec".

Komeda, Księżycowy chłopiec / Fot. RebisDom Wydawniczy Rebis wraz z Biblioteką Publiczną im. J. U. Niemcewicza w Warszawie zapraszają na spotkanie z Emilią Baturą, autorką książki "Komeda. Księżycowy Chłopiec. Spotkanie odbędzie się 21 stycznia w Wypożyczalni 139, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21 (wejście od ul. Karola Borsuka), Warszawa-Kabaty o godz. 19.

Ktoś powiedział, że Komeda był dzieckiem szczęścia - wydaje się jednak, że ilekroć los uśmiechnął się do niego, to jedynie po to, by po chwili zachichotać złośliwie…

Książka ta nie jest typową biografią, lecz stanowi żywy, barwny portret znanego kompozytora, pianisty jazzowego i prekursora modern jazzu w Polsce. Autorka, sięgając po osobiste szczegóły z życia Komedy, odmalowuje sugestywny obraz zarówno samego artysty, jak i związanych z nim ludzi - m.in. Romana Polańskiego czy Marka Hłaski – oraz epoki i panującej w niej atmosfery.

Emilia Batura niemal całe życie związana jest z muzyką, nauczaniem i edytorstwem. Jest autorką kilku przekładów, głównie książek kulturoznawczych, i licznych artykułów portretujących sylwetki wybitnych muzyków, np. Liszta, Paderewskiego, Rubinsteina.

Dom Wydawniczy REBIS
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.