Facebook Google+ Twitter

Promocja pod znakiem zapytania

Jest wniosek w sprawie likwidacji spółki APR Ziemia Słupska. Dokument został złożony przez szefową klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Słupsku, Beatę Chrzanowską na biurko przewodniczącego Rady Miejskiej.

Pewna niepewność

Agencję Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” powołano uchwałą Rady Miejskiej w Słupsku z dnia 12 lipca 2011 roku. Jako jej główny cel podawano ujednolicenie działań promocyjnych, realizowanych przez samorządy z Powiatu Słupskiego, ale także prowadzenie działań marketingowo- promocyjnych Miasta Słupska.

Efekty działalności spółki nie są wystarczające dla radnych Platformy Obywatelskiej w Słupsku. Ich zdaniem Agencja nie wywiązuje się z powierzonych jej zadań, a przy tym generuje dodatkowe koszty. -Mieliśmy mieć „twór”, który w efektywny sposób będzie pozyskiwał partnerów i środki na funkcjonowanie i promocję- komentuje przewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku Zdzisław Sołowin, członek PO. - Tak się jednak nie stało. Zupełnie niezrozumiałe jest przy tym poszukiwanie nowego członka zarządu, który miałby w przyszłości odpowiadać za słupski aquapark- dodaje.

Z zarzutami radnych Platformy Obywatelskiej nie zgadza się prezes spółki Remigiusz Łoś. - Trudno jest funkcjonować i szukać partnerów, kiedy niejasny jest los Agencji. Uważam, że udało nam się zorganizować szereg imprez i wydarzeń, z których możemy być dumni- komentuje Łoś.

Gorący okres

W ostatnim czasie Agencja przeżywała gorący okres. Na jaw wyszły zarobki, które miesięcznie otrzymuje prezes spółki. Chodzi tu o niemałą kwotę- blisko 10 tysięcy złotych.
Z kolei przewodniczący rady nadzorczej zarabia 3.200 złotych, a jej członkowie – 1.000 złotych. - To bulwersujące, aby w trudnej sytuacji finansowej utrzymywać wynagrodzenia na takim poziomie- alarmuje Robert Kujawski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Pensji prezes bronią przedstawiciele słupskiego magistratu. Jak zaznaczają zarobki w wysokości 10 tysięcy złotych to normalna stawka wypłacana dobrym menedżerom, a o zasługach i działaniach Remigiusza Łosia wyrażają się bardzo pochlebnie. Władze miasta deklarują także, że wysokości zarobków prezesa APR nie zmniejszą.

Przelała się czara goryczy

Dziś na biurko przewodniczącego Rady Miejskiej w Słupsku, Zdzisława Sołowina trafił wniosek w sprawie likwidacji spółki. O jej dalszym losie zdecydują rajcy podczas jutrzejszej sesji. Część z nich chce, aby promocją miasta zajmowała się zewnętrzna firma, wyłoniona w drodze konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.