Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14882 miejsce

Promocja Polski na świecie: nareszcie interaktywnie

Ruszył nowy portal promujący Polskę i jej kulturę w sposób przyjazny turystom z zagranicy. Są informacje o transporcie, kulturze i zwyczajach Polaków - profesjonalnie przygotowana strona ma zachęcić podróżników do odwiedzin kraju nad Wisłą.

 / Fot. logoNa nowym portalu promującym Polskę jako cel turystycznych wypraw z całego świata, prowadzonym w języku angielskim, internauta może przeczytać między innymi newsy dotyczące dużych imprez kulturalnych w kraju, ważnych dla turystyki inwestycji i znaleźć film promujący najpiękniejsze miejsca.

Strona tłumaczona jest na kilkadziesiąt języków. Poza informacjami kulturalnymi znajdziemy na niej dział "o Polsce", zawierający podstawowe informacje o naszej ojczyźnie, takie jak powierzchnia, waluta, ale też jak znaleźć informację turystyczną, dostęp do internetu, opiekę medyczną czy nawet jak zachowywać się wśród polskich znajomych.

Na dalszych podstronach zagubiony turysta znajdzie m. in. wiadomości na temat poruszania się po Polsce publicznymi środkami transportu czy samochodem. Mapy, typy pociągów i biletów, rozkłady jazdy, zasady ruchu drogowego w Polsce, telefony informacyjne, położenie lotnisk - te i wiele innych wskazówek na pewno pomogą przyjezdnym odnaleźć się w naszym kraju. Zgłodniały podróżnik znajdzie również informacje na temat hoteli, schronisk i restauracji.Portal promuje również to, co dla turysty najważniejsze: słynne zabytki, miejsca warte uwagi, najpiękniejsze miasta. Również polska kuchnia wspominana jest jako smak prawdziwej egzotyki, szczególnie dla odwiedzających z Zachodu. Jako element polskiej kultury wymieniono również największe wydarzenia kulturalne i festiwale oraz… najlepsze miejsca do robienia zakupów.

Należący do Polskiej Organizacji Turystycznej portal najwyraźniej postanowił przyciągnąć do kraju również dalszych sąsiadów. To pierwsza strona promująca Polskę w tak wyraźny sposób. Kompleksowe omówienie zabytków, historii czy najważniejszych wydarzeń, źródło najważniejszych informacji formalnych na temat waluty czy opieki medycznej, nieco turystycznych "smaczków", jak przepisy kulinarne czy zdjęcia pięknych krajobrazów powinny zadziałać jak magnes. Miejmy nadzieję, że dzięki takiej inicjatywie - pierwszej, ale oby nie ostatniej - ruch turystyczny w kraju przyspieszy.

Poniżej znajduje się film promocyjny ze strony [a]http://www.poland.travel/en[a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.