Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27382 miejsce

Promocja Śląska w Niemczech

I zagraniczna kampania promocyjna produktów turystycznych województwa śląskiego "Guck Mal! Schlesien" zakończona sukcesem!

 / Fot. Wiesław UrbańczykWojewództwo Śląskie i Północna Nadrenia - Westfalia są już od 10 lat regionami partnerskimi. Łączą je wspólne przedsięwzięcia i projekty. Przykładem jest zakończona właśnie kampania "Guck Mal! Schlesien", zrealizowana na przełomie czerwca i lipca br. na terenie landu, a w szczególności w jego stolicy - Düsseldorfie.

Wśród działań kampanii znalazły się:

- Kampania bannerowa w Internecie, w wyszukiwarkach oraz dystrybucja pocztówek zapraszających na event.

- Obecność Śląskiego na portalach społecznościowych (Twitter, Facebook, Studi VZ- Internetowa strona poświęcona kampanii www.dusseldorf2010.gosilesia.pl).

 / Fot. Wiesław Urbańczyk-Performance uliczny oraz działania typu "street art" przygotowane przez młodych artystów z katowickiej ASP.

Mieszkańcy Düsseldorfu chętnie włączali się w proponowane zabawy. Grupę performance’ową kilkakrotnie nagrodzono oklaskami, a obserwatorzy z radością odbierali zaproszenia na event (w postaci pocztówek).

-W piątek 2 lipca o godz. 15 nastąpiło oficjalne otwarcie eventu "Guck mal! Schlesien" w Dusseldorfie.
Gości przywitali przedstawiciele władz partnerskich regionów, marszałek województwa
śląskiego Bogusław Śmigielski, premier Północnej Nadrenii-Westfalii, Juergen Ruettgers oraz pani wiceburmistrz miasta Düsseldorf Marie Agnes Strack-Zimmermann. Włodarze regionów
i miasta zostali zaproszeni do zwiedzenia pawilonów, w których czekało na nich wiele atrakcji, m.in. wirtualna podróż windą górniczą, rowerowa wycieczka po Beskidach, wspinaczka po jurajskich skałach, interaktywna gra w off-golfa, emisja filmu 3D oraz specjały śląskiej kuchni.

- 17.06.2010, w Katowicach spacer po naturalnej trawie, prawdziwy gong górniczy, fotele kinowe oraz zabiegi w sektorze Spa sprawiły, że uczestnicy eventu byli zaskoczeni autentycznością elementów, tworzących wystrój pawilonów. W ślad za oficjelami pawilony chętnie zwiedzali mieszkańcy Düsseldorfu.

 / Fot. Wiesław UrbańczykWczesnym popołudniem uczestników eventu zaproszono do wspólnego muzykowania w Jam Session przygotowanej przez Jazz Trio Piotra Domagały. Ta sama grupa rozpoczęła serię wieczornych koncertów na scenie ustawionej przy Marktplatz. Kolejną gwiazdą był Gooral live. Ta propozycja muzyki elethno, łączącej brzmienie elektroniczne z elementami etnicznymi, porwała słuchaczy do zabawy. Roztańczony tłum z entuzjazmem przyjął twórczość młodych artystów z Beskidów. Nocną zabawę kontynuowano przy tanecznej muzyce, którą zaserwował energetyczny DJ Coffie. Wszystkim koncertom, odbywającym się w ramach kampanii "Guck mal! Schlesien", towarzyszyły ciekawe wizualizacje, przedstawiające atrakcje turystyczne Śląskiego w nowoczesnej aranżacji.

-Organizacja Święta "Fest des Westens" w Berlinie.
Wydarzenie z udziałem Kanclerz Niemiec Angeli Merkel było okazją do podsumowania 10 lat współpracy pomiędzy regionami partnerskimi Województwem Śląskim, a Północną Nadrenią-Westfalią. Za strategię, kreację i realizację kampanii odpowiedzialna jest firma Business Consulting Sp. z o.o. z Katowic.


W Konferencji prasowej uczestniczyli Krystyna i Wiesław Urbańczykowie
 / Fot. Wiesław Urbańczyk / Fot. Wiesław Urbańczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, jekie będą owoce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.