Facebook Google+ Twitter

Promocja zdrowia - czy to się opłaca?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-24 15:49

60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet w naszym kraju ma nadwagę lub cierpi na otyłość. Problem ten dotyczy 13 procent dzieci i młodzieży.

Odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością rośnie wraz z wiekiem i jest największy w okresie pokwitania czyli około 15 roku życia. Głównymi przyczynami nadmiernej masy ciała są złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej.

Szacunkowe koszty opieki zdrowotnej wynikajace z leczenia chorób spowodowanych złym odzywianiem oraz braku aktywności fizycznej stanowią około 20 miliardów złotych rocznie czyli 30 procent całości kosztów. Specjaliści wyliczyli, że koszty te można obniżyć o 20 procent czyli o 4 miliardy złotych poprzez długofalową edukację społeczeństwa w tym zakresie.

Od trzech lat Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy ze Stowarzyszeniem "Polska Federacja Producentów Żywności" prowadzi program edukacyjny "Trzymaj Formę". Uczestniczy w nim 6 tysięcy szkół i ponad 2 miliony dzieci i młodzieży. Komisja Europejska uznała ten program za wzorcowy model partnerstwa na rzecz prewencji nadwagi i otyłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.