Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23851 miejsce

Promocyjne bilety PKP będą droższe

14 lipca zmienią się ceny biletów na kolei. Podwyżki dotyczą biletów turystycznych, rodzinnych czy grupowych. Za karnety miesięczne zapłacimy nawet o 22 zł więcej!

 / Fot. Łukasz Kasprzak/Express IlustrowanySpółka PKP Przewozy Regionalne od najbliższego poniedziałku podnosi ceny wybranych biletów. Zmiany dotyczą ofert specjalnych oraz biletów okresowych. Podwyżki najbardziej dotkną weekendowych turystów, podróżujących po Polsce na bilecie turystycznym. Za wycieczkę pociągiem pierwszej klasy zapłacimy 99 zł, czyli prawie 24 proc. więcej niż do tej pory. Podróże drugą klasą zdrożeją o 15 proc., z 60 zł od osoby, do 69 zł. Kolej sięgnie też do portfeli pasażerów korzystających z biletów miesięcznych. Ich cena podskoczy średnio o 6,30 proc. Legniczanie za podróż do pracy we Wrocławiu (66 km) zapłacą nawet 22 zł więcej.

Zdrożeją również karnety tygodniowe, dwutygodniowe, kwartalne, a także rodzinne i grupowe. Nie zmienią się jedynie opłaty za przejazd jednorazowy. Kolej przypomina, że taryf tych nie zmieniała od trzech lat, no i PKP nie daje gwarancji, że do końca tego roku ceny ponownie nie wzrosną.

Andrzej Piech, wicedyrektor ds. handlowych w PKP PR we Wrocławiu, zmiany taryf tłumaczy galopującymi cenami paliw i energii elektrycznej. - Gdyby nie było podwyżki, to na jesień mogłoby się okazać, że mamy zbyt duży deficyt i musielibyśmy ograniczyć ofertę przewozów - usprawiedliwia się Piech.

W marcu zdrożały już bilety za przejazdy pociągami pospiesznymi na trasach powyżej 100 km i pociągami osobowymi, jadącymi dalej niż 120 km.

Czytaj więcej:
Nowy cennik biletów, ważny od 14. lipca 2008

***
Tekst powstał we współpracy z Magdaleną Kozioł (Gazeta Wrocławska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ręce opadają...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.07.2008 22:28

Wydaje się, że PKP zostały powołane do życia dla realizacji szczytnego celu. Ochrony żurnalistów przed bezrobociem. Objętość napisanych już tekstów o PKP dawno zdystansowała wszystkie rozkłady jady, informacje porządkowe, taryfy, zasady przewozu zwierząt i bagażu.

I bardzo dobrze - jak głosi znakomity aktor - bo pożywiają się resztkami po PKP także artyści: "konduktor pijany, obija się o ściany" lub: "niedziela na Głównym", "wsiąść do pociągu byle jakiego". Nie wiadomo dokładnie czy Tuwim też miał na myśli PKP ale wydaje się to możliwe. Wiadomości24 mają podobno, niebawem utworzyć oddzielną rubrykę dla tej tematyki.

Możemy być spokojni: póki życia spokoju nie zaznamy. Zawsze trzeba będzie o coś walczyć, coś piętnować, coś wytknąć i kogoś bronić - w związku z istnieniem PKP.
Skrót tłumaczcie - jak chcecie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.