Facebook Google+ Twitter

Promuj czytelnictwo. Przyłącz się do Dyskusyjnego Klubu Książki

W kwietniu 2011 roku mijają cztery lata działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, których ideą jest promocja książki i czytelnictwa.

Dyskutanci DKK-DIALOG / Fot. Fot. Danuta D.O.Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, przystępując do programu literackiego Instytutu Książki, pt. "Tu Czytamy", założyła dwa dyskusyjne kluby: Dyskusyjny Klub Książki - Dialog oraz Dyskusyjny Klub Książki - Klub Literacki - Barwy. Kluby wzbudzają duże zainteresowanie lokalnej społeczności, dla której książka w dalszym ciągu pozostaje przedmiotem, znajdującym się w centrum ludzkiej kultury i cywilizacji.

Czteroletnia działalność klubów skłania do refleksji i podsumowań, w związku z czym dyskutanci przekonują, że w dobie internetu i e-książki, papierowy nośnik nadal fascynuje współczesnego czytelnika. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że oprócz czytania, istnieje potrzeba rozmowy o literaturze, dlatego klubowicze spotykają się cyklicznie, raz w miesiącu i dyskutują
o przeczytanej lekturze. Różnorodny dobór utworów, pozwala na poznanie szerokiego spektrum problemów zawartych każdorazowo w jakże odmiennej formie i treści. Problematyka zawarta
w książkach, jest źródłem dysputy o świecie rzeczywistym i zagadnieniach nurtujących pojedynczego człowieka.

Jednakże członkowie DKK, to nie tylko miłośnicy literatury, to również twórcy, dlatego oprócz dywagacji na temat literatury, w DKK odbywają się Turnieje Jednego Wiersza oraz Warsztaty Literackie. Natomiast w ramach cyklu prezentacji dorobku twórczego członków Klubu Literackiego - BARWY, organizowane są poetyckie wieczory.

Bardzo ważnym elementem wpisanym w ideę DKK są spotkania autorskie, na które klubowicze mają możliwość zaprosić znanych i cenionych twórców. W naszych klubach gościli: Janusz Leon Wiśniewski, Izabela Sowa, Tadeusza Kijonka, Marta Fox, Marian Kisiel.

Na zakończenie każdego autorskiego wieczoru, goście składają autografy, nie tylko na swoich książkach, lecz także na portretach z własnym wizerunkiem. Portrety pędzla Jerzego Obrodzkiego, okazały się wyjątkową niespodzianką. Podpisane obrazy wzbogacają wnętrze Saloniku Artystycznego Filii nr 16 i wzbudzają duże zainteresowanie użytkowników biblioteki.

Mając na uwadze czteroletnią działalność naszych klubów, jesteśmy przekonani, że powstanie DKK okazało się idealną farmą spędzania wolnego czasu i doskonałą promocją czytelnictwa. Jako moderator DKK, propagując modę na czytanie - zapraszam na niecodzienne literackie wieczory, które odbywają się w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 w Saloniku Artystycznym Filii nr 16, MBP w Rudzie Śląskiej.

Szczegółowe relacje z każdego spotkania dostępne są na stronie (www.bs.katowice.pl), (dkkslask.blogspot.com.), która jest koordynatorem programu w woj. śląskim.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.