Pronar Zeto Astwa AZS Białystok w fazie Play OFF

W sobotnie popołudnie PTPS Piła podejmował na własnym obiekcie Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Spotkanie to miało olbrzymie znaczenie dla akademiczek z Białegostoku.

W przypadku zwycięstwa 3:0 lub 3:1 białostoczanki awansowałyby do pierwszej ósemki po rundzie zasadniczej. Daje to możliwość walki o medale w fazie play off.

Dla zespołu z Piły był to mecz o przysłowiową pietruszkę, ponieważ po zwycięstwie przed tygodniem we Wrocławiu zawodniczki zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce ligi.

Pierwszy set rozpoczął się od ataku Ilony Gierak (0:2). Białostoczanki w pierwszej fazie seta prowadziły (1:4). Od tego momentu zawodniczki gospodarzy wzięły się do pracy i doprowadziły do remisu po ataku Katarzyny Koniecznej (4:4). Na pierwszą przerwę techniczną zawodniczki z Piły schodziły prowadząc (8:7). Kolejna część seta to walka punkt za punkt obu zespołów. Po ataku Joanny Szeszko w aut gospodynie schodziły na kolejną przerwę techniczną prowadząc (16:14). Po ataku ze skrzydła groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Małgorzata Cieśla, która musiała opuścić boisko i została odwieziona do szpitala na badania. W jej miejsce do gry weszła Agnieszka Starzyk, nominalna przyjmująca, ponieważ w drużynie akademiczek nie ma drugiej atakującej. Białostoczanki przegrały premierową odsłonę (25:21).

Druga partia rozpoczyna od prowadzenia Pilanek (4:2) po autowej zagrywce Agnieszki Starzyk. Po ataku ze skrzydła Ilony Gierak białostoczanki objęły prowadzenie (4:5). Z akcji na akcję zawodniczki gości powiększały prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną akademiczki schodziły prowadząc (4:8). Od tej pory zawodniczki z Podlasia dominowały na boisku. W pewnym momencie prowadząc (6:16). W secie tym dobrze zagrywała Agnieszka Starzyk, która w ten sposób utrudniała przyjęcie i rozegranie akcji przez Pilanki. Set ten wysoko wygrały akademiczki (11:25), a ostatni punkt zdobyła właśnie Starzyk bezpośrednio z zagrywki.

Kolejna odsłona to dobra gra akademiczek z Białegostoku, które po udanym bloku Natalii Zemtsovej prowadziły (10:16). Przy stanie (13:17) piękną zagrywką popisała się Katarzyna Konieczna. Białostoczanki nie oddały prowadzenia do końca partii i po ataku ze skrzydła Zemtsovej pewnie wygrały(18:25).

Kolejny set po wyrównanej końcówce wygrały białostoczanki (24:26) zapewniając sobie w ten sposób miejsce w czołowej ósemce Plus Ligi Kobiet.

Najlepszą zawodniczką spotkania została uznana rozgrywająca akademiczek Magdalena Godos.

Zawodniczki były bardzo szczęśliwe ze zwycięstwa.

PTPS Piła- Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3( 24:21, 11:25 , 18:25, 24:26)

PTPS Piła: Kucharska, Kosmatka, Kaczorowska, Konieczna, Wojtowicz, Kasprów, Maj (libero) oraz Szczygielska, Tokarska, Matyjaszek, Krawulska, Martałek,

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok: Cieśla, Szeszko, Godos, Gierak, Ziemcowa, Wysocka, Saad (libero)oraz Gajewska, Starzyk