Facebook Google+ Twitter

Pronet Music nawiązał współpracę z zespołem proAge

Z radością informujemy, że Pronet Music nawiązał współpracę z zespołem proAge z Będzina. Wkrótce będą Państwo mogli na bieżąco śledzić aktualności dot. zespołu na naszych stronach.

 / Fot. Tomasz PiestrzeniewiczPronet Music - www.pronetmusic.pl

Biografia
Korzenie zespołu sięgają roku 1985. Wtedy jeszcze jako "Czwarty Wymiar" rozpoczęliśmy naszą przygodę z muzyką. Niestety w roku 1990 dopadła nas proza życia i każdy poszedł
w swoją stronę - "Czwarty Wymiar" zawiesił działalność. W roku 2008 zespół reaktywował się. Rok 2010 był ważnym okresem w historii kapeli - do składu przyjęty został Marcin "Kosa" Kosakowski, a nazwa składu została zmieniona na "proAge." Rok później nagraliśmy pierwszą demówkę. W roku 2011 po dopracowaniu materiału ruszyliśmy z koncertami, które jednak musieliśmy wstrzymać w roku 2012, kiedy to gitarzysta i basista - Maciek i Marcin Kwietniowie rozstali się z nami i wyjechali z kraju.

Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwania zastępstwa, co zaowocowało pojawieniem się Tomka Papiernika na gitarze. Zawsze chcieliśmy mieć w zespole dwie gitary; to marzenie udało się zrealizować na początku 2014 roku. Po ograniu, przearanżowaniu i odświeżeniu materiału, zaczęliśmy koncertować. W marcu 2014 zagraliśmy pierwszy koncert w składzie sześcioosobowym. Został on zarejestrowany, dając nam możliwość do pokazania się szerszej, internetowej publiczności. W czerwcu 2014 zrezygnowaliśmy jednak ze współpracy z drugim gitarzystą i powróciliśmy do pięcioosobowej wizji proAge.

Zespół tworzą : Arek "Aru" Grybek - gary, Mariusz "Marian" Filosek - wokal, Paweł Dobniewski - bas, Marcin "Kosa" Kosakowski - klawisze i Tomek Papiernik - gitara. W tym składzie zespół wziął udział w zeszłorocznej edycji Jura Rock Festiwal w Łazach, zdobywając pamiątkowego "Kulturniaka 2014."

Koncertowy 2014 skończyliśmy koncertem na "naszej ziemi" - w dąrbrowskim klubie "Rock Out." Rok 2015 rozpoczynamy koncertem charytatywnym dla Bernadety Olejarskiej, w marcu graliśmy w czeskim konkursie "RADEGAST LÍHEŇ 2015," do którego zostaliśmy wyłonieni spośród 430 zgłoszonych kapel.
Oprócz tego koncertowaliśmy 2 x w Dąbrowie Górniczej ( w Komitywie i na dniach miasta ) a także w Inwałdzie i Będzinie . Dzięki naszym fanom wygraliśmy realizację teledysku który zostanie wnet nakręcony przez TV Silesia . Listopad 2015 to koncerty w Ostrzeszowie z Appleseed i z Ornette w Dąbrowie Górniczej .2016 rok rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem w krakowskim Zaścianku w proggnozach razem z Arlonem oraz gigiem w Alive we Wrocławiu . Aktualnie szykujemy materiał na LP , będziemy nagrywać w listopadzie 2016 dla Lynx Music z Krakowa a tak poza tym to zespół opuścił Paweł Drobniewski i Tomek Papiernik . Ale idziemy do przodu - nowi muzycy już zaczęli z nami pracę :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.