Facebook Google+ Twitter

Propagowanie faszyzmu ma być karane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-17 19:45

Produkowanie, rozprowadzanie oraz posiadanie materiałów pochwalających ideologię faszystowską ma być karane. Chcą tego posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Do tej pory w naszym kraju nie wolno było jedynie propagować tego typu treści. Jednak na terenie Polski powstały zakłady produkujące faszystowskie gadżety, które w całości były rozprowadzane w Niemczech. Jak tłumaczy posłanka Beata Kempa z PiS, do tej pory taki proceder pozostawał bezkarny. Posłanka podkreśliła, że taka działalność jest całkowicie zakazana na terenie Niemiec.

Projekt popiera też Platforma Obywatelska. Jednak jak tłumaczy poseł Wojciech Wilk, konieczne jest odesłanie go do komisji, aby dopracować szczegóły.

Również klub Lewicy zapowiada poparcie dla dalszych prac nad projektem. Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Izabela Jaruga-Nowacka zwraca uwagę, że regulacji wymagają również inne kwestie związane z szerzeniem faszystowskiej ideologii. Posłanka zaliczyła do nich ekscesy członków niektórych organizacji młodzieżowych.

Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakłada, że prawo do produkowania i posiadania materiałów propagujących ideologie totalitarne miałby osoby i instytucje, które robiłby to dla celów kulturalnych, oświatowych czy edukacyjnych. Chodzi między innymi o grupy rekonstrukcyjne czy kolekcjonerów.
Pierwsze czytanie projektu odbędzie się wieczorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.