Facebook Google+ Twitter

Proponuję ignorowanie anonimów

Ponieważ właściciele portalu obdarowali nas wątpliwej jakości pomysłem, jeśli chodzi o możliwość komentowania materiałów przez niezweryfikowane osoby, proponuję ignorowanie tych osób.

Przepraszam literówka na końcu-szkoda czasu naszego czasu / Fot. W24Wiadomo, że można wpisać wyssane z palca dane osobowe i już jest się uczestnikiem dyskusji.

Zauważyłem, że można pisać i oceniać komentarze wpisując nazwisko i "jakiś tam" kod podany przez system. Oczywistą rzeczą jest, że ułatwia to zabieranie głosu na wszelkie tematy osobom, które w dowolnie nieprzyjemny, nieprzyjazny sposób obchodzą się niekiedy z autorami w24.pl. Pomijam niecenzuralne epitety, usuwane prędzej, czy później, jest jednak również wiele komentarzy godzących w autorów w perfidnie wyrafinowany sposób - rzec można - ze słodyczą w oczach i uśmiechem na ustach.

Autorzy niepotrzebnie wdają się w dyskusje z takimi anonimowymi osobnikami. Rozumiem - emocje biorą górę - trudno nieraz przejść do porządku, kiedy ktoś próbuje w sposób prowokacyjny polemizować z artykułem. Autor broni swoich racji, bądź usiłuje tłumaczyć coś w dobrej wierze, bądź też tłumaczy - się. To woda na młyn niezalogowanego.

Uważam, że dyskusja kogoś, kto przedstawia się ujawniając swoją tożsamość z osobą anonimową mija się z celem. Człowiek, który nie potrafi-nie chce - odsłonić twarzy,ujawnić się, nie powinien być - nie jest - równorzędnym partnerem do rozmowy, do dyskusji. To nieuczciwe nawet.

Redakcja dała takim ludziom możliwość udziału w dyskusjach ( komentarze ), wiele takich osób wykorzystuje te możliwości używając sobie w sposób nieuprawniony na autorach.

Apeluję więc do autorów wiadomości24.pl: nie dajmy wciągać się w polemiki, dyskusje z ludźmi niezalogowanymi. Nie zasługują oni na naszą uwagę. Szkoda naszego czasu dla nich.

Odpowiadajmy tylko tym, których znamy choćby z publikacji na W24.pl.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Wyssany z palca Anonim
  • Wyssany z palca Anonim
  • 21.09.2010 21:47

"Wiadomo, że można wpisać wyssane z palca dane osobowe i już jest się uczestnikiem dyskusji."

a to nie o Panu panie reporterze pisano w jakimś komentarzu, że próbował Pan wyłudzić legitymację na fałszywe dane? Jeżeli tak, to powyższy cytat to farsa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 21.09.2010 21:28

Panie Kazimierzu tym razem również zgadzam w pełni się z pańską opinią z 8.25. Ideału nikt i nigdy nie osiągnął i tak będzie w "W24". Chociaż porównując te komentarze z innymi serwisami to zdecydowanie lepiej i tak wypada "W24".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor miał na myśli to co napisał. Chodzi mi o to, żeby nie wdawać się z anonimami w zbędne dyskusje. I tyle. Niech sobie komentują materiały, niech czytają. Chodzi o to, żeby nie wdawać się w szarpaninę, w polemiki, które prowadzą donikąd. Oczywistą rzeczą jest, zawsze można podjąć - nawet z anonimem - dyskusję merytoryczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bywało, że w przeszłości troll rejestrował się tylko po to, żeby dosadnie komentować i przynosił wstyd nam wszystkim, ponieważ figurował jako autor, choć nie miał na koncie ani jednego tekstu. (Z tego względu byłabym za tym, żeby zarejestrowany użytkownik jednak miał w profilu zdjęcie, imię i nazwisko, a nie nick.)
Byli też komentatorzy z klasą, którzy nie publikowali, ale wiele wnosili swoimi wypowiedziami. Na pewno wśród niezalogowanych osób też znajdzie się wielu inteligentnych i kulturalnych ludzi, którzy po prostu nie lubią dzielić się z internautami swoimi danymi osobowymi...
Jeśli chodzi o publiczne pranie brudów, to sami sobie jesteśmy winni - musimy trzymać język na wodzy i tego typu rozmówki prowadzić wyłącznie w grupach dyskusyjnych. (Swoją drogą forum było bardziej przejrzyste niż grupy.)
Zgadzam się, że usunięte komentarze nie powinny być widoczne nawet dla "wyższych rangą", bo dalej podgrzewają atmosferę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie nie wdaję się w dysputę z anonimami,którzy nie mają nic do powiedzenia. Jednak robię wyjątki gdy komentarz jest merytoryczny. Trudno odpowiadać na komentowanie mojej fryzury. Dura lex sed lex skoro Redakcja wprowadziła to prawo. Popieram w 200% zaś kwestię podjętą przez p.Grażynę odnośnie poprawy literówek. Sam przyznaję bez ''bicia'' mam z tym kłopot. Piszę w hot-spotach i nieraz wypadają litery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błądzić jest rzeczą ludzką - co niektórzy - powiadają. Ja się tylko boję, abyśmy nie "wznieśli" się na wyżyny, jakie spotykam pod artykułami w wp.pl i onet.pl. Póki co, u nas jeszcze do takich "wyżyn" nie sięgamy. Jest jak jest, ale idzie wytrzymać, jako tako - nawzajem - się szanujemy. Dobrze byłoby, żebyśmy szacunek wzajemny umacniali, a nie roztrwonili to co zastaliśmy, czyli dotychczasowy dorobek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam propozycje innego rozwiązania tej kwestii... Proponuje wprowadzić prosty (ze strony teoretycznej, bo nie wiem na ile proste ze strony programistycznej) mechanizm dodatkowy dla publikujących tutaj swoje materiały - opcje wyboru (tzw. radio button) z trzema możliwościami przy zgłaszaniu swojego materiału:
o. dopuszczam komentowanie swojego materiału przez wszystkich;
o. dopuszczam komentowanie swojego materiału przez osoby zarejestrowane w portalu W24;
o. nie dopuszczam komentowania swojego materiału.
i sprawa załatwiona. Autor sam będzie określał czy życzy sobie pod swoim artem anonimowe komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.09.2010 08:25

To my, tworzący materiały na W24 jesteśmy dla czytelników, a nie odwrotnie. Do indywidualnej decyzji autora pozostawiłbym chęć wdawania się w dyskusje z anonimami czy zwyczajnymi trolami. Niektóre osoby taka dyskusja po prostu nakręca, każdy robi to, co uważa za stosowne. Jesteśmy ludźmi dorosłymi.
Uważam, że apel pana Andrzeja Wiosny jest chybiony. Ja traktuję komentarze niezalogowanych z przymrużeniem oka, nie przeszkadzają mi. Wśród niezalogowanych też trafiają się ciekawi i mądrzy ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od zawsze chciałem by anonimowi mogli komentować i cieszę się, że to jest w końcu. Uwagi autora doprawdy nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystianie a ja się nie zgodzę bo czytać mogą wszyscy bo portal ma tyle reklam oraz jest w google na 1 miejscu, że ktoś zauważy. Jak strona jest dobrze rozreklamowana oraz wypozycjonowana obroni się sama bez komentarzy z zewnątrz a takim jest W24, ale dzisiaj moda jest na serwisy społecznościowe. Ja ostatnio w ogóle ignoruje komentarze oprócz wyjaśnianie błędu redakcji, który zauważyłeś i która redakcje poprawiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.