Facebook Google+ Twitter

Propozycje Bytomskiego Centrum Kultury na wakacje

Kino w plenerze, BeCeKobus dla dzieciaków i Krawiecka-Art-Pasaż to propozycje, z którymi na wakacje wychodzi Bytomskie Centrum Kultury. Wybierz coś dla siebie; lato w mieście nie musi być nudne!

Zacznijmy od kina.

To już piąta edycja projektu Krawiecka Art-Pasaż / Fot. Materiał prasowy BeCeK-uJak informuje biuro prasowe Bytomskiego Centrum Kultury, seanse będą odbywać się na Rynku, pod osłoną nieba. To idealne miejsce na przypomnienie klasyki kina światowego. Na płycie Rynku wydzielony zostanie specjalny sektor, w którym widzowie będą mogli wygodnie usiąść i skorzystać z małego poczęstunku. Bilety-cegiełki będą wynosiły: seans pojedynczy - 5 zł, karnet na wszystkie filmy - 15 zł.

Uzyskany fundusz z cegiełek zasili konto budowy pomnika Karin Stanek, który stanie na placu Jej imienia, przed Bytomskim Centrum Kultury. Do BCKina w plenerze organizatorzy zapraszają od 26 sierpnia do 1 września, codziennie, o godzinie 20.00. W przypadku niepogody projekcje zostaną przeniesione do sali TOTU w Bytomskim Centrum Kultury i rozpoczną się o godz. 20:15.

Co w repertuarze ?
"Grek Zorba" - dramat/musical, "Błękitny anioł" - niemiecki dramat, "Bonnie i Clyde" - dramat kryminalny USA, "400 batów" - psychologiczny dramat produkcji francuskiej, "Pół żartem, pół serio" - komedia/musical USA, amerykański dramat polityczny - "Obywatel Kane", romans francusko-włoski - "Lampart" i na zakończenie melodramat - "Casablanca".

Nie tylko kino w plenerze, ale także w salach kinowych BeCeKu, TOTU oraz KI-NOWA, które zapraszają od 1 do 30 sierpnia. Prezentowane będą zarówno produkcje dokumentalne, jak i fabularne, nagradzane na festiwalach międzynarodowych. Projekcje zaplanowane są na godziny wieczorne, 19:00 - 19:30

BeCeKoBus

To już kolejna, piąta edycja projektu, podczas którego w dniach od 20 sierpnia do 1 września na bytomskich ulicach pojawi się BeCeKobus - pojazd, który przywiezie najmłodszym mnóstwo dobrej zabawy. Projekt BeCeKobus to połączenie atmosfery wakacyjnego luzu z możliwością uzyskania nowych, często zaskakujących umiejętności. Podczas bezpłatnych warsztatów dzieci i młodzież pod okiem instruktorów rozwiną swoje zdolności plastyczne, poznają techniki tworzenia witrażu i mozaiki, sposoby wykonywania koralików i bransoletek. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję sprawdzić się podczas warsztatów ruchowo - tanecznych oraz nauczyć sztuczek kuglarskich. Oferta przygotowana została dla dzieci i młodzieży zamieszkującej bytomskie dzielnice, które wakacje spędzają w mieście. Warsztaty poprowadzą profesjonalni instruktorzy, a Bytomskie Centrum zapewnia wszystkie potrzebne do zajęć materiały.
Zapisy do 10 sierpnia w sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury pod numerem telefonu 32 389-31-09 wew. 100.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ma się kultura dobrze w tym grodzie, chociaż malkontentów i jemu nie brakuje. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny artykuł, na pewno się ludziom przyda taka informacja, mnie na pewno :) - 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.