Facebook Google+ Twitter

Propozycje Napieralskiego: Cięcia w CBA, IPN i Funduszu Kościelnym

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski przedstawił dziś propozycje zmian i reform potrzebnych Polsce. Przyniosłyby one według niego, 20 mld zysków dla gospodarki.

19 września, przewodniczący SLD wystąpił na konferencji prasowej przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego. "Chcemy pokazać, jak można znaleźć pieniądze na realizację naszego programu rozwoju gospodarki" - powiedział dziś Napieralski. "Chcemy pokazać, że można rządzić inaczej" - dodał.

Szef Sojuszu marzy o poprawie stanu gospodarki w Polsce. Grzegorz Napieralski przedstawił plan oszczędności, który, wg niego, przyniesie 20 mld zł. Mimo to, zapytany przez dziennikarzy o koszty tych obietnic, nie był w stanie stwierdzić, ile obecnie wynosi deficyt budżetowy.

Napieralski uważa, że najważniejszą kwestią jest dobre zarządzanie i właściwe wykorzystanie funduszy unijnych. Według szefa SLD, obecny rząd nie wykorzystał 6 mld zł, które były przeznaczone na budowę szybkich łączy internetowych i 5 mld zł potrzebnych na sfinansowanie modernizacji infrastruktury kolei.

Mądre oszczędzanie i cięcia

Według Napieralskiego, niezbędny będzie szereg cięć w wydatkach. Szef Sojuszu uważa, że przyniosą one około 20 mld zł wpływów do budżetu. "Mądre rządzenie, mądre wybory i mądre decyzje" - mówił dziś Napieralski.

Pierwszy "pakiet" proponowany przez Napieralskiego dotyczy biurokracji i instytucji, które uważa za zbędne. Ekspert ekonomiczny SLD wskazał CBA, IPN i Fundusz Kościelny (propozycja dobrowolnej darowizny w ramach 1 proc. PIT). Oprócz tego, Sojusz chciałby ograniczyć wydatki kancelarii prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu o 20 proc.

Kolejne obietnice szefa SLD dotyczą wycofania polskich wojsk z Afganistanu oraz rezygnacji z zajęć religii w szkołach, co, jego zdaniem, przyniosłoby 3 mld zł oszczędności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Marek
 • Marek
 • 20.09.2011 12:06

Panie Napieralski, Pan tego nie dokona, gdyż jest Pan cienki Bolek . Babcia klozetowa płaci należne podatki, a
kler dysponujący miliardami nie. Taki porządek prawny to właśnie SLD zafundował temu społeczeństwu. Może
to tylko zmienić Pan Palikot i jego ugrupowanie - dlatego większość społeczeństwa zagłosuje na niego,może nie teraz, ale w przyszłości na pewno, oby tylko nie z szykowano mu takiego losu jak Panu Lepperowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
goral
 • goral
 • 20.09.2011 11:09

Kolmucha sola w oku jest CBA, ba wiadomo ze obok PO-paprancow to najbardziej aferalne ugrupowanie,warto chocby wspomniec Starachowice,rywina czy jakubowska.Warto tez wspomniec pomordowanych w stanie wojennym czy tragedie smolenska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jansta
 • jansta
 • 20.09.2011 08:41

Całe SLD to prawie "postkomuna".Chcą likwidacji IPN aby nie wolno było mówić jak wielu z nich popierało system totalitarny,służyli okupantowi (ZSSR).Walczą z kościołem głosząc,że księżom nie wolno wtrącać się do polityki,tak też było w czasach PRL.Chcą "wzorców"PRL-lowskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Moherowa krysia.
 • Moherowa krysia.
 • 20.09.2011 06:44

Dobrze Pan myśli ale jakoś Panu nie wierzę i zagłosuję na Palikota. On zrobi to na 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirwojski
 • mirwojski
 • 20.09.2011 02:57

Po raz pierwszy zgadzam się z Napieralskim. Dosyć dotowania instytucji żyjących z ludzkiej krzywdy i instytucji gdzie najszybciej ,na ludzkiej krzywdzie, dostają profesury i doktoraty. Pokażcie mi inne miejsce na świecie z takim czymś ( i ani słowa o Gauck-u w Niemczech) a posypię głowępopiołem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 19.09.2011 20:25

napieralski mo w jednym prowde choc biblije nie czytol.pisze tam modl sie i pracuj.a kiela je w kosciele tych kierzi nidy nie pracowali i nie pracuja a maja sie dobrze. oplywaja zlotem i dobrobytem.czymu sie nie podzielom z ubogimi.grzesza a ganby nimajom

Komentarz został ukrytyrozwiń
mangusta Gdynia
 • mangusta Gdynia
 • 19.09.2011 16:27

CZŁOWIEK CIERPIĄCY NA SYNDROM PZPR

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mordechaj Cymecbaum
 • Mordechaj Cymecbaum
 • 19.09.2011 15:55

Chce zawrócić kijem Wisłę,ale drugiego PRL-u nie utworzy bo wszystko sprzedane Niemcom,Francuzom,Amerykanom i tym z góry Synaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ELZBIETA bAJSAROWICZ
 • ELZBIETA bAJSAROWICZ
 • 19.09.2011 15:42

Z niedowierzaniem zapoznalam sie z propozycjami pana Napieralskiego w sprawie oszczednosci budzetowych. Ogromnie sie ucieszylam ze szef SLD ma poglady jak nakbardziej lewicowe i chce likwidacji IPN, wyprowadzenia nauki religii ze szkol, opodatkowania tych ktorzy do tej pory nie placili podatkow, itp. Az wierzyc sie nie cchce ze takie poglady ma Napieralski. Do tej pory uwazalam, ze reprezentuje poglady JAROSLAWA kACZYNSKIEGO ale jak widac na krotko przed wyborami zmienil kierunek rozumowania.Oby to okazalo sie orawda, Juz myslalam, ze Polska zaczyna toczyc sie po linii pochylej ku upadkowi ale jak widac sa jeszcze ludzie swiatli w naszej ojczyznie. Odwagi panie Napieralski i daz do spelnienia swojej obietnicy a gwarantuje ze duzo wyborcow zaglosuje na pana partie SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Sznelińsk
 • Krzysztof Sznelińsk
 • 19.09.2011 15:21

Jesteś Kolego, najbardziej miernym i pustym intelektualnie przedstawicielem SLD. Nie wybaczę Ci, numeru z prof Widackim w Krakowie, a o mało co z posłem Kaliszem. Po raz pierwszy nie będę głosował na SLD /i tak wejdzicie, a niskie poparcie zmiecie Cię w niebyt/
Z pełną odpowiedzialnością, ja i moja rodzina poprze "RUCH PALIKOTA"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.