Facebook Google+ Twitter

Propozycje podwyżki świadczeń rodzinnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-11 07:48

"Gazeta Prawna" pisze, że minister pracy i polityki społecznej domaga się wprowadzenia 40-procentowej podwyżki zasiłku rodzinnego. Resort finansów jest skłonny zaakceptować tę propozycję - twierdzi gazeta.

Dziennik dotarł do dokumentów, dotyczących tegorocznych podwyżek świadczeń rodzinnych, w sprawie których ma dziś debatować Komitet Stały Rady Ministrów. Jutro decyzję w tej kwestii musi natomiast podjąć rząd - tak aby do piątku przedstawić gotowy plan podwyżek Komisji Trójstronnej.

Według "Gazety Prawnej" Jolanta Fedak chce również wprowadzenia ponad 20-procentowej podwyżki progu dochodowego, uprawniającego do świadczeń rodzinnych. Zabiega też o wzrost większości dodatków do zasiłku oraz świadczenia pielęgnacyjnego. W efekcie z wyższych świadczeń skorzystałoby ponad 650 tysięcy dzieci więcej niż obecnie.

Jak jednak podkreśla gazeta, z budżetu musiałyby zostać wypłacone za taką podwyżkę dodatkowo 3 miliardy złotych do 2010 roku. Dlatego też na taką wersję nie zgadza się ministerstwo finansów.

Szczegóły w "Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.