Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13166 miejsce

Propozycje zmian w regulaminie

Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat sposobu traktowania autorów przez redakcję. Problemy wynikają między innymi z dosyć ogólnikowych zapisów w regulaminie. Może warto pochylić się nad wprowadzeniem konkretów?

Sytuacja została opisana przez Łukasza Wolskiego w artykule "Redakcja W24 usuwa konta. Będziesz następny?". W tej sprawie sam zostałem ukarany banem za rzekome nazwanie pewnej osoby "kmiotem". Okazało się, że adresat tego określenia nie należy do grona osób które można w ten sposób nazywać (gdyby to był Macierewicz, to problemu by zapewne nie było, bo był on już często obrażany) i prawdopodobnie z tej okazji zastosowano wobec mnie środki regulaminowe w najsurowszej postaci. Co ciekawe, komentarz za który prawdopodobnie (bo zdaniem Lidii Raś) zostałem zbanowany został usunięty na długo po tym, jak ktoś z redaktorów (oczywiście nie wiadomo kto) zdecydował że mam odpocząć, a tak dokładnie w dniu publikacji artykułu Łukasza. Sytuacja można rzec dziwna i przede wszystkim chaotyczna.

Kolejne kwestia to brak odpowiedzi na kontakt mailowy i poprzez facebooka. Przez 2 tygodnie. W moim (i nie tylko) odczuciu nie przystoi to poważnej redakcji.

Proponuję zatem dyskusję, na temat wprowadzenia zmian do regulaminu, w celu zwiększenia czytelności działań redakcji, a także równego traktowania wszystkich użytkowników. (Może nawet wystąpię o patronat do pani Kozłowskiej-Rajewicz;) ).
Wypracowane w ten sposób pomysły przedstawimy Panu Pawłowi Nowackiemu, który zobowiązał się wesprzeć oddolną, konstruktywną inicjatywę użytkowników.

Jako pierwszą zmianę proponuję określenie za co można zostać zbanowanym oraz wykreślenie z regulaminu zapisu, że zbanowany użytkownik nie musi być o tym poinformowany. Przydałaby się jakaś regulacja zmieniania rangi przez redakcję (obecnie wielu użytkowników, w tym i ja, nie ma pojęcia dlaczego niektóre rangi są obniżane). Chciałbym też, żeby (jak przystało na standardy demokracji) można było się ustosunkować do decyzji redakcji o zablokowaniu. Dialog zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Miejmy nadzieję, że uda nam się zmienić coś na lepsze, dla lepszej atmosfery oraz zwiększenia poczucia tożsamości z portalem.

I uprzedzając oskarżenia niektórych użytkowników (np. Łukasza Brzezickiego vel. Janka Boskiego) - nie chcę zmian regulaminu po to, żeby wyzywać ludzi od chamów i idiotów, a po to, by karanie za takie wyzwiska było przejrzyste i stosowane dla wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieje że te komentarze to tylko błąd, a nie stała zmiana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod zmianami się podpisuję. Należałoby to zrobić. A jeśli nie da się zmienić regulaminu, to chociaż jakiś spis "dobrych zasad".

Widzę, że redakcja zrezygnowała z kolumny z najświeższymi komentarzami. Kolejna smutna wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że redakcja nie będzie poszukiwać ''ukrytej opcji niemieckiej''.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale żeś pan teraz walnął panie Bąk. A jak te 50% co nie chodzi, pójdzie, to co? To wybiorą innych? Czy tych samych co są przy korycie, tylko większą ilością głosów i z większą frekwencją, ku uciesze wybieranych, że poparcie w narodzie poważnie wzrosło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że wydawcy bardziej zależy na podmiotowości użytkowników W24, niż Donaldowi na autonomii obywatelskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie twierdzę, że Pan nie chodzi, to było tylko porównanie. Po prostu warto mówić głośno o niektórych sprawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już się wielokrotnie wypowiadałem i efekt był taki jak przed wypowiedzią. A na wybory chodzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, to samo mówią ci wszyscy Polacy, którzy nie idą na głosowanie. Niewiele od każdego z nich zależy, ale jak podliczyć to jest ich ok 50%. Niech Pan spojrzy na to z tej strony - zabierając głos w dyskusji ma Pan niewiele do stracenia, a potencjalne korzyści są znaczące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wszystko, ale mam też świadomość, że niewiele ode mnie zależy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chodzi o bicie piany tylko konstruktywną krytykę i dyskusję nad zmianami. Czy Panu wszystko tu pasuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.