Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3372 miejsce

Proroctwo Giertycha: "Czas Kaczyńskiego minął"

Roman Giertych zapowiada, iż czas Jarosława Kaczyńskiego w PiS dobiega końca. Były wicepremier w rozmowie z Wprost dodaje także, że "Ziobro, choć skończył czterdziestkę, wciąż jest niedojrzałym politykiem". Niedawny lider Ligi Polskich Rodzin, w swoich rozważaniach nie zapomina także o Tadeuszu Rydzyku.

Sonda

Czy wierzysz w przepowiednie Romana Giertycha?

Roman Giertych w ławie sejmowej / Fot. Piotr VaGla Waglowski/domena publicznaZdaniem Giertycha, Zbigniew Ziobro, ojciec Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński mają autonomiczne cele polityczne. Rydzyk ubolewa nad tym, iż jego wpływy w Prawie i Sprawiedliwości znacząco się zmniejszyły. Chodzi tutaj m.in. o niskie pozycje na listach wyborczych polityków PiS związanych z Radiem Maryja. Redemptorysta postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować małą strukturę działającą w ramach partii, która stanowiłaby przestrogę dla Jarosława Kaczyńskiego. Ojciec Rydzyk nie wyklucza także budowy nowej frakcji przed kolejnymi wyborami.

Czytaj również: PiS bez Kaczyńskiego? "Przegraliśmy przez Jarosława"

Co z tym wszystkim ma wspólnego Ziobro? Zdaniem Giertycha, były Minister Sprawiedliwości w oczach ojca dyrektora ma potencjał, aby stworzyć w Prawie i Sprawiedliwości pewną wewnętrzną przeciwwagę dla Kaczyńskiego. "Widzę go nie na pozycji samodzielnego gracza, ale raczej kogoś, kto jest rozgrywany na prawej flance PiS" - mówi Roman Giertych w rozmowie z Tomaszem Machałą dla Wprost.

Czytaj także: Zebranie klubu PiS. Będzie wojna Kaczyński - Ziobro?

Były polityk LPR stawia także ciekawą tezę. W jego oczach to nie Zbigniew Ziobro jest liderem operacji pod kryptonimem "Ziobryści zdobywają władze". Głównym rozgrywającym tej akcji ma być... Jacek Kurski. Giertych prorokuje, że Jarosław Kaczyński wyrzuci Ziobrę z PiS jeszcze przed nowym rokiem.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 31.10.2011 17:03

ale by by był skandal jakby polityka zagraniczna prpwadziła fotyga patrzcie na czechy i wytrzeszczajcie gały to jest madry naród i oni sie podłączaja do rurociągu północnego nie patrząc na innych by uniezależnić sie od kłótni białorusi czy ukrainy z rosją imieć pewne dostawy a nasi bedą sie latami puszyć jak ptica wyprana z rozumu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński zawłaszczył centroprawą stronę polskiej sceny politycznej. Wykreował się (albo raczej jego wyznawcy go wykreowali) na jedynego prawego Polaka. A prawda jest taka, że jest apodyktycznym zamordystą, który nie znosi sprzeciwu. Czy to jest dobrze, czy źle - nie oceniam w tym momencie. Uważam jednak, że nieuczciwe prezentowanie własnych wizji, jako faktów prędzej, czy później (ale raczej prędzej) skończy się wykopaniem tego polityka z pierwszych stron gazet. Centrum i prawa strona polskiej sceny politycznej to nie jest PiS ani tym bardziej Jarosław Kaczyński. To, że ktoś wmawia światu, że jest świętym - nie znaczy wcale, że JEST świętym. Tylko tak mu się wydaje. Pan Kaczyński rozbił prawicę w 2001 roku, kiedy szła zjednoczona w wyborach do parlamentu. PiS wtedy nie dołączył, a prawica i centroprawica poniosły porażkę, z której nie mogą się podnieść do dzisiaj. Czas więc wykopać Kaczyńskiego z polityki, a być może to pozwoli na pokazanie prawdziwego oblicza centroprawicowej Polski. Póki co z winy Kaczyńskiego ten obraz jest fałszywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rodak
 • rodak
 • 30.10.2011 23:10

No właśnie. Panie Marku Chorążewicz ,wybraliśmy najlepszych jakich mieliśmy Tak jak trener piłkarzy piłki kopanej .Ja polskiej drużynie zawsze kibicuję , bo to jest polska drużyna .A Pan czy także polskiemu rządowi życzy dobrze?
Każdy kto podważa decyzję wyborców jest albo wrogiem albo głupcem .Nie chce napisać wrogiem Rzeczpospolitej już suwerennej i na dorobku .Acha ,jeszcze jedno. Chyba Panu nie przypadło do serca powiedzenie o Polsce , że jest bękartem Europy .Słynny już pakt , który zawarli poza naszymi plecami ,Libbentop-Mołotow. Wówczas ledwo odzyskaliśmy niepodległość i również się mierzyliśmy z przeciwnościami i wrogami Polski .
Może warto się cieszyć tym co mamy i nie dawać się skłócać wrogom naszej już suwerennej Rzeczpospolitej

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.10.2011 22:55

MARZĘ ABY SŁOWA GIERTYCHA STAŁY SIĘ CIAŁEM

Komentarz został ukrytyrozwiń

@rodak - niestety ja takiej nie znalazłem w tym głosowaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
men
 • men
 • 30.10.2011 22:45

Proponuję niektórym założyć prywatny portal , założyć Towarzystwo Wzajemnej Adoracji o jedynie słusznej racji i nikt nikogo nie będzie wyrzucał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
rodak
 • rodak
 • 30.10.2011 22:39

No dobrze .Panie Marku Chorążewicz mozna i tak .To w takim razie byłby w stanie poprowadzić sprawy polskie lepiej i tak, by sie uchronić przed tym już znanym kryzysem?!Kto? Jak? Jest w stanie lepiej i skuteczniej rzadzic w Polsce Podaj Pan partie i chociaż z 15 ludzi godnych Pana zaufania -oczywiście fachowców!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na dodatek - takiego długiego okresu bez żadnych wyborów, które będzie miała ta ekipa - nie miał chyba żaden rząd dotychczas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 rodak
 • rodak
 • 30.10.2011 22:31

@ Magdo Wieczorek, to ty wypisujesz ciągle bzdety .Masz prawo popiera PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego .Wreszcie mamy Polskę suwerenną gdzie każdy może bez obawy sie wypowiadać .Jednak są granice przyzwoitości i są granice dopuszczalne prawem .Jarosława Kaczyński wziął sobie do pomocy różnego asortymentu ludzi do rozwalania naszej wspólnej ojczyzny-Rzeczpospolitej .Nawet mało rozgarnięty człowiek , uważam panią za mądra osobę , jest w stanie te haniebne dostrzec i je jest w stanie to piętnować .Przecież Pani Polska jest bliska , nieprawdaż ?
PiS , moim zdaniem , ma program dobry lecz tego nie wprowadził nigdy w życie .jest to po prostu zwykły pic na wodę , fotomontaż dla takich jak Pani naiwnych??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku jestem ZA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.