Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3597 miejsce

Proroczy sen o papieżu-Polaku!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-08 07:02

Druga rocznica śmierci Jana Pawła II była okazją do przypomnienia niezwykłego proroctwa, które dotyczyło objęcia Stolicy Piotrowej przez naszego rodaka. O tej historii opowiedział legendarny polski lotnik, Stanisław Skalski.

Wśród wszystkich snów proroczych, o których słyszałem i które w ten czy w inny sposób się sprawdziły, ten zasługuje na „medalowe miejsce na podium”. Jej głównym bohaterem jest także najsłynniejszy polski pilot z czasów II wojny światowej, generał Stanisław Skalski. Kiedy w 1991 r. papież Jan Paweł II przebywał z wizytą w Polsce, generał Skalski zwrócił się z dramatyczną prośbą do Sekretarza Stanu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Zbigniewa Zielińskiego:

- Muszę spotkać się z papieżem i przekazać mu pewną tajemnicę!

Pielgrzymka Jana Pawła II zbliżała się powoli do końca, a jej ostatnim punktem było spotkanie z młodzieżą na Jasnej Górze. Prośba generała Skalskiego była nietypowa, ale – na szczęście – w sprawę zaangażował się sekretarz papieski ksiądz Stanisław DziStanisław Skalski archiwum autorawisz. Skontaktował się z Janem Pawłem II, który zgodził się w nocy na terenie Klasztoru Jasnogórskiego spotkać z generałem. Wszystko miało przebiegać w tajemnicy, do zakończenia wizyty papieża pozostało kilkanaście godzin...

Skalski ubrał się w galowy mundur i ruszył samochodem z Warszawy do Częstochowy. Na obrzeżach miasta generał dostał eskortę policjantów na motocyklach i tylko dzięki temu udało mu się dostać do klasztoru. Rozpoczęło się właśnie nocne spotkanie papieża z młodzieżą, nie było pewne, czy Ojciec Święty znajdzie czas na spotkanie. Nagle ksiądz Dziwisz podszedł do generała Skalskiego i powiedział, że papież spotka się z nim... o północy!

Ojciec Święty przywitał się z generałem słowami: - Słyszałem wiele o pana bohaterstwie w czasie wojny, świadczą o tym te odznaczenia na pana mundurze...
Papież oddalił się na chwilę z generałem Skalskim i zaczął słuchać jego opowieści. Na koniec Jan Paweł II położył rękę na ramieniu generała, spojrzał mu w oczy i powiedział głośno „To był znak życia!”

Uczestnicy tego niesamowitego spotkania rozeszli się w milczeniu. Jeszcze tej samej nocy Zbigniew Zieliński poprosił generała o ujawnienie, jaką to tajemnicę przekazał papieżowi. Według jego relacji generał westchnął, po czym zaczął snuć zdumiewającą opowieść.


Gdy po wojnie siedziałem w więzieniu we Wronkach w celi śmierci, do tej celi wsadzili jakiegoś hitlerowca czy nawet gestapowca. Nazywał się... - zapomniałem. Wrogowie z czasów II wojny światowej spotkali się w jednej celi. Hitlerowiec często zwierzał się, że zrobił wiele krzywdy Polakom, ale teraz rozmyśla nad tym i żałuje tego, co uczynił. Pewnego dnia rano wstaje z pryczy i mówi do mnie: - Stasiu razem siedzimy w tym okrutnym więzieniu. Mnie rozstrzelają, ale ty przeżyjesz. Śniło mi się, że Polska kiedyś będzie wolna od komunizmu, a Polak będzie papieżem. Ty doczekasz tego cudu.

Generał Skalski opowiadając to z trudem krył wzruszenie.. „Wtedy przyjąłem to z niedowierzaniem. Z czasem, kiedy wyszedłem z więzienia, często wracałem do treści snu mojego współwięźnia. Kiedy usłyszałem przez radio komunikat, że kardynał Karol Wojtyła został papieżem - Janem Pawłem II zaniemówiłem i z radości miałem łzy w oczach. Jednocześnie przypomniałem sobie więzienie we Wronkach i rozmowę z tym Niemcem. Moim pragnieniem życia było, by to wszystko opowiedzieć Ojcu Świętemu – i tak się stało.


Generał Skalski był pierwszym polskim pilotem, który zestrzelił niemiecki samolot 1 września 1939 r. W czasie wojny pokonał w walce około 20 nieprzyjacielskich maszyn. Pod koniec życia został pobity i okradziony z oszczędności całego życia, ostatnie chwile spędził w przytułku. Zmarł w 2004 r. zaledwie dzień po uroczystych obchodach Święta Niepodległości. O tajemniczej przepowiedni i jego niezwykłym spotkaniu z papieżem na Jasnej Górze wiedzieli tylko jego najbliżsi przyjaciele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

patrycja biedrzycka
  • patrycja biedrzycka
  • 16.05.2011 15:33

extra

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opowieść niezła. Wiele przypadkiem rzuconych słów się sprawdza. To tak jak z cyganką przepowiadającą przyszłość. Jeśli się przepowiednia sprawdzi to co? cud?

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za historie. Swego czasu pisalam prace o Stanislawie Skalskim. to moj autorytet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"medalowe miejsce na podium ?" Albo miejsce na podium albo miejsce medalowe, bo inaczej będzie masło maślane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, podziwiam Pana za te wszystkie historie :) wielkie gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałem kiedys ze w srod oprawców hitlerowskich zdarzali sie ludzie o para-zdolnosciach. Dziwne ze potrafili wyrządzić tyle zła bedac tak wrazliwym.
Słyszałem to od syna takiego ponoć Niemca. Dzis ten pan (syn) jest juz starszym człowiekiem, bardzo ciepłym pogodnym i tez ma bardzo duzo do powiedzenia - nie potrzebuje rozgłosu -jest szczesliwy i niestety albo stety Zawsze ma racje. Dlatego jestem w stanie przyjac pow. historię za prawdopodobna.
Pozdrawiam pana Roberta i do przeczytania za tydzień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.