Facebook Google+ Twitter

Prośba do autorów

Ogromna prośba do autorów! Rzecz drobna, która jednak bardzo ułatwi, Waszym, zapracowanym dyżurnym życie.

Bardzo często zdarza się tak, że macie uwagi do Waszego, zamieszczonego w serwisie materiału. Chcecie dodać jeszcze jedno zdjęcie, zmienić szyk zdania albo zaproponować inny dział dla nadesłanego tekstu.

Jeśli istnieje taka potrzeba - nadsyłajcie owe uwagi, zdjęcia, dodatki mailem na adres redakcja@wiadomosci24.pl !

Dziś zdarzyło się (rekordowo) dużo sytuacji, w których autor wysyłając uwagi do swojego materiału, nadał do redakcji po raz drugi ten sam tekst.

Tu pojawia się problem, bo system głupieje przy dwóch takich samych tekstach (jeden ze statusem "do moderacji" - to ten z nadesłanymi Waszymi uwagami i drugi - zamieszczony w serwisie). My w nawale pracy też możemy trochę zgłupieć i przypadkowo, z powodu braku spostrzegawczości, usunąć oba teksty (co da się bardzo łatwo zrobić - zwracając drugą wersję tekstu, tą z Waszymi uwagami, i nie zmieniając tytułu w tej zatwierdzonej, umieszczonej w serwisie wersji).

System obie wersje (jeśli mają identyczne tytuły) traktuje jako jedną i usunięcie którejkolwiek pociąga za sobą likwidację wszystkich kopii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.09.2007 20:04

Jeżeli moderator wysyła uwagi do autora, to nie powinien znikać w milczeniu, tylko odnieść się do poprawionej wersji tekstu, zanim wyjdzie z redakcji. Po spełnieniu jego życzeń (nieważne czy uznaję je za słuszne) mam prawo się dowiedzieć, co z tego wynika. To jest kwestia poważnego traktowania się nawzajem. Pomijam już nakazowy to typu: trzeba zmienic tytuł, bo czytelnik nie zrozumie. Nie róbmy z czytelnika matoła, bo nim nie jest! Jeżeli wydobywam spod ziemi rzadki tekst, a moderator uważa go za niepotrzebny, to niechże da go do przeczytania innej osobie, bo nie każdy jest Alfą i Omegą. Konsultujcie się abyśmy mieli poczucie, że nasze wypociny są traktowane z taką samą pieczołowitością i uwagą, jakiej poświęcali jej autorzy tekstu wysłanego do redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku! przynajmniej tak możemy zaznaczyc równość z wami mężczyznami. :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.09.2007 15:41

A ja sadze, ze obie Panie sie myla :))) Tekst Mateusza jest z 29.10.2006...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mowa jest o MNIE Wodniku - nie przypisuj sobie wyłączności na klopoty! :):):) To ja wysłałam uzupełniony i lekko zmieniony tekst w momencie moderacji pierwszej wersji i narobiłam zamieszania.
Sprawa jest wyjasniona i przynajmniej wiem, czego robić NIE nalezy.
Mateusz wie co pisze. :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateusz, to pewnie o mnie mowa. Wydawało mi się, że poprawiając tekst, czy dodając zdjęcie system nadpisuje artykuł, a tu okazuje się, że niezupełnie tak jest. Po prostu zgłupiałam... Nic już nie rozumiem. proszę jeszcze raz o instrukcje: jak najłatwiej i najlepiej dodać zdjęcie do istniejącego już artykułu czy galerii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@atylla, kalutor
Mogę prosić o przesłanie przykładów takich ingerencji na t.kowalski@link ? Znacznie ułatwi to nam wyeliminowanie podobnych sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak jak mówisz - attylla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ingerencja w formę jest do przyjęcia, ale przeróbki zmieniające sens tekstu - nie, a takie są tu na porządku dziennym. Szczególnie przeróbki zmieniające nastawienia autora do poruszanego tematu, na nastawienie redaktora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok, próbowałam się powstrzymać! Jak piszę w artykule "wbrew temu co sie mówi, że Gdańsk żyje obecną sprawą" itp a w artykule pojawia się "Gdańsk żyje teraz głównie sprawą" to mi ręce opadają. Rozumiem korekta musi być ale bez przesady. Albo dajcie jakiś sygnał, żeby potem nie było tylu różnych dziwnych uwag do materiału. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.