Facebook Google+ Twitter

Prosimy Autorów o wpisywanie licencji zdjęć. To bardzo ważne

Bardzo prosimy dziennikarzy Wiadomości24.pl: dodając do swych tekstów zdjęcia zaczerpnięte z innych serwisów, pamiętajcie o wpisaniu ich autora i licencji, na jakiej autor udostępnia fotografie. Bez podawania tych danych naruszamy prawo!

Kolejny raz przypominamy o konieczności podawania rodzaju licencji wykorzystanych fotografii, np. "Creative Commons Attribution 2.5 Generic license" (dla przykładu - z Wikimedia Commons). Warto też sprawdzić, czy licencja pozwala na komercyjne wykorzystanie zdjęcia.

Poza licencją w polu opisu, musimy też dodawać imię i nazwisko (bądź nick) autora fotografii. Inaczej jesteśmy na najlepszej drodze do naruszenia prawa, nie mówiąc o złamaniu zasad, dzięki którym możemy korzystać z twórczości innych osób.

Podanie samego linku do źródła to za mało - konieczny jest dokładny opis (np. "This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.5 Generic license"). Warto zapoznać się z tym artykułem.

Po załączeniu do tekstu fotografii lub stworzeniu galerii i zapisaniu materiału w "roboczych", macie też możliwość wykonania kadrów. Serdecznie prosimy o wykonywanie wszystkich dostępnych kadrów: "strony głównej", "miniaturki w galerii", "miniaturki na stronie głównej" oraz "pierwszego zdjęcia na liście materiałów". W ten sposób wspólnie będziemy dbać o dobry wygląd serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

... słusznie, porządek przyda się wszędzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważna informacja.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, to ważne informacje, żeby nie było niesłusznych oskarżeń i zbędnych nieporozumień. Szkoda tylko, że inspiracja do tego tekstu przyszła dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Z tego tekstu dowiedziałam się także jak i gdzie można kadrować zdjęcia - też ważne. Pozdrawiam... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.