Prosto z boiska II ligi. Świt - Start

Krótka relacja z meczu II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock.

W środę 6 kwietnia została rozegrana zaległa pierwsza kolejka rundy wiosennej II ligi wschodniej. Obecny lider tabeli Świt Nowy Dwór mazowiecki podejmował u siebie Start Otwock, który broni się przed spadkiem. Jak powiedział bramkarz gospodarzy Michał Bigajski "...takie mecze są trudne. Wszyscy wokół już doliczają3 punkty przed spotkaniem...". Dla Świtu mecz ułożył się jednak znakomicie.

Już w 3. minucie spotkania w zamieszaniu pod polem karnym ostatni piłkę dotknął Reginis i Świt objął prowadzenie. Cztery minuty później po strzale głową na 2:0 podwyższył Kosiec. Według oceny Bigajskiego Start nie był rewelacyjnym zespołem, ale cały czas kontrował i oddawał groźne strzały z dystansu. Dodatkowo zespół z Otwocka groźny był podczas stałych fragmentów gry. W 32. minucie meczu dwójkową akcję Zjawiński - Obem, ten drugi zakończył trzecim golem dla gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Podczas drugiej połowy Świt starał się utrzymać przy piłce i skutecznie skontrować.

Dużym osłabieniem dla gospodarzy była strata drugiego strzelca bramki. Robert Kosiec po drugiej żółtej kartce w konsekwencji musiał opuścić boisko. W 58. minucie meczu bramkę zdobyli goście z Otwocka. Jak powiedział Bigajski "...Bramkę zapisali zawodnikowi Otwocka (Sebastianowi Kęsce), było jednak trochę inaczej. Był stały fragment z mojej lewej strony. Piłka dochodząca ominęła mur i na jej drodze znalazł się Jagodziński. Niestety przez silną rotację i wiatr skierował piłkę do własnej bramki. Starałem się jeszcze interweniować nogami, ale nie dałem rady...". Od tego momentu Start ruszył do ataku. Utrzymywał się przy piłce i prowadził atak pozycyjny. Gospodarze starali się kontrować i szukać szczęścia podczas stałych fragmentów gry. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Świt dzięki kolejnej wygranej utrzymał pozycję lidera II ligi wschodniej, a Start Otwock już niedługo może znaleźć się na miejscach spadkowych.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock 3:1 (3:0)
Bramki: Tomasz Reginis 3, Rafał Kosiec 7, Odong Obem 32 - Sebastian Kęska 58