Prosto z boiska II ligi wschodniej. Garbarnia - Świt

Relacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej: Garbarnia Kraków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W meczu 3. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:2 (1:0).

Po licznych perypetiach w podróży Świt dopiero na 40 minut przed rozpoczęciem spotkania dojechał do Krakowa. Niestety, mało czasu na odpoczynek oraz szybkie przygotowanie do meczu, na pewno źle wpłynęło na postawę zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dodatkowo w składzie zespołu brakowało kilku podstawowych zawodników.

Od pierwszych minut kibice oglądali wyrównane widowisko, w którym żadna z drużyn nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. Przez długi czas ekipy stwarzały sobie godne sytuacje, jednak brakowało egzekutora, który pokonałby bramkarza przeciwnika. Dopiero w 41. minucie po akcji Bartosza Praciaka bramkę zdobył Marcin Siedlarz i wyprowadził krakowski zespół na prowadzenie. Warto dodać iż było to premierowe trafienie dla Garbarni w rozgrywkach II ligi wschodniej. Do końca pierwszej połowy gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Druga część gry znakomicie rozpoczęła się dla Świtu. Podopieczni Tomasza Reginisa w ciągu zaledwie dwóch minut za sprawą Michała Strzałkowskiego i Adama Gmitrzuka zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Przez następne dwadzieścia minut na boisku aktywniejsi byli gospodarze, jednak większość ich akcji zatrzymywała się na dobrze spisującej się defensywie drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Było tak aż do 71. minuty meczu, kiedy po strzale Tymoteusza Chodźko błąd popełnił bramkarz Świtu, Michał Bigajski i piłka po jego rękach wtoczyła się do bramki. W końcówce obie ekipy miały swoje szanse na zmianę wyniku, jednak nikt nie był w stanie postawić kropki nad i. Świt zremisował na wyjeździe z Garbarnią 2:2.

Po trzech spotkaniach bez strzelonego gola wreszcie w meczu z Garbarnią, Świt przełamał strzelecką niemoc. Szkoda głupio straconej drugiej bramki, ponieważ blisko było do pierwszego ligowego zwycięstwa w sezonie 2011/2012. Na pewno duży wpływ na postawę zawodników gości miała długa podróż, którą zakłóciły liczne pielgrzymki oraz ostatni etap wyścigu "Tour de Pologne". W następnej kolejce Świt zmierzy się z Puszczą Niepołomicę, która po jednej wygranej i dwóch remisach zajmuje szóste miejsce w lidze.

Garbarnia Kraków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:0)
Bramki: Siedlarz (41), Chodźko (71) - Strzałkowski (49), Gmitrzuk (51)

Garbarnia: Żylski - Mateusz Siedlarz, Piszczek, Pluta, Cygal, Rado (65 Chodźko), Zelek, Sepioł, Marcin Siedlarz (67 Kozieł), Leszczak (56 Stokłosa), Praciak.

Świt: Bigajski - Drwęcki, Gmitruk, Krzymiński, Sosnowski, Lelujka, Jagodziński, Zych (80 Zawiska), Bajera, Maślanka, Strzałkowski (90+2 Świderski).

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!