114127 miejsce

Prosto z boiska II ligi wschodniej. GLKS Nadarzyn - Świt

Relacja z meczu 30. kolejki II ligi wschodniej: GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W meczu 30. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe GLKS Nadarzyn 1:3 (0:2).

Od czterech spotkań zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki nie był w stanie pokonać rywala. Dwie porażki oraz dwa remisy doprowadziły, iż drużyna ta z pierwszego miejsca w tabeli spadła na czwartą lokatę. Mimo takich wyników Świt nadal pozostał w walce o awans do I ligi, gdyż do do drugiej pozycji gwarantującej promocję, brakuje im zaledwie trzech punktów.

W meczu z GLKS Nadarzyn od samego początku goście byli zespołem dominującym na boisku, co potwierdzili już w 4. minucie zdobyciem gola. Jego autorem był Adam Gmitrzuk. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali z kontr i po błędach zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego. W pierwszej połowie podopieczni Przemysława Cecherza zdobyli jeszcze jedną bramkę. W 45. minucie meczu z rzutu wolnego bramkarza GLKS Nadarzyn pokonał Zjawiński. Do przerwy goście prowadzili 0:2.

Przez większą część drugiej połowy nic ciekawego się nie działo. Według relacji bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Michała Bigajskiego na boisku dominowała walka i żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy. Goście starali się utrzymać wynik, a gospodarze szukali swoich szans w grze z kontrataków. Dopiero w samej końcówce spotkania kibice znowu mogli obejrzeć gole. W 88. minucie na 0:3 podwyższył Świt, a w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla GLKSu zdobył Charzewski. Świt pokonał GLKS Nadarzyn 1:3.

Dzięki wygranej z GLKS Nadarzyn, Świt Nowy Dwór Mazowiecki pozostał w walce o awans do I ligi. Z czołówki swoje spotkania wygrały Wisła Płock oraz Olimpia Elbląg, zaś lider tabeli Okocimski przegrał z Sokołem Sokółka. Na cztery kolejki przed końcem sezonu każdy zespół z czuba tabeli ma szanse na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Kto jednak tego dokona dowiemy się zapewne dopiero 12 czerwca.

GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (0:2)
Bramki: Charzewski (90) - Gmitrzuk (4), Zjawiński (45), Maślanka (88)