Prosto z boiska II ligi wschodniej. Olimpia - Świt

Relacja z meczu 26. kolejki II ligi wschodniej: Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Po bardzo zaciętym meczu 26. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe 1:0 (1:0) z Olimpią Elbląg. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Dawit Czigladze w piątej minucie gry.

Świt po ostatniej wygranej z Wigrami Suwałki jechał na ciężki mecz z Olimpią Elbląg. Spotkanie między tymi drużynami miało zadecydować, która z nich obejmie fotel lidera II ligi wschodniej. Według relacji bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Michała Bigajskiego, mecz pechowo potoczył się dla jego drużyny. Już w 5. minucie meczu po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Dawit Czigladze zdobył, jak się później okazało, zwycięskiego gola dla Olimpii Elbląg. Od tego momentu gospodarze przeszli do defensywy, a Świt przejął inicjatywę w meczu. Z minuty na minutę goście stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje, jednak misternie ustawiona obrona Olimpii działała perfekcyjnie. W dalszej części pierwszej połowy Świt nadal atakował, a zespół z Elbląga starał się kontrować. Nic z tych kontr jednak nie wynikało, ponieważ we wszystkich próbach gospodarze nie byli w stanie dojść nawet do strzału. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Świt jeszcze bardziej przycisnął. Zdaniem Bigajskiego posiadanie piłki było 70/30 na korzyść ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety, nic z tego nie wynikało. Gospodarze cały czas doskonale się bronili, a piłkarze Świtu nie byli w stanie zdobyć gola. Jak powiedział Michał Bigajski "... szkoda takiego wyniku, ponieważ byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Olimpia po zdobyciu gola cofnęła się i postawiła na grę z kontry. Dodatkowo widać było, że piłkarze gospodarzy mają świetnie przygotowane stałe fragmenty gry, po którym zresztą zdobyli zwycięskiego gola...". Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Olimpia Elbląg pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

Świt po porażce z Olimpią spadł na trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo punktów, co gracze z Nowego Dworu Mazowieckiego, mają zespoły Wisły Płock (4. miejsce) i Okocimski KS Brzesko (2. miejsce). Do prowadzącej w tabeli Olimpii Elbląg cała trójka traci 3 oczka. Do końca sezonu zostało jeszcze 8 kolejek, zatem żaden z zespołów nie jest na straconej pozycji.

Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Czigladze (5)