Prosto z boiska II ligi wschodniej. Pelikan - Świt

Relacja z meczu 34. kolejki II ligi wschodniej: Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W ostatnim meczu sezonu 2010/2011 Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Pelikan Łowicz 1:2 (0:1). Niestety mimo wygranej nie udało się wywalczyć awansu do I ligi, a zabrakło na prawdę niewiele.

Świt podszedł do spotkania bardzo zmotywowany. Wszyscy zawodnicy nadal wierzyli w awans do wyższej klasy rozgrywkowej, do którego było bardzo blisko. Mecz rozpoczął się jednak od ataków Pelikana Łowicz. Gospodarze starali się szybko zdobyć bramkę, jednak z ich prób niewiele wynikało. Najgroźniejszą sytuację dla ekipy z Łowicza świetnie obronił bramkarz Świtu Michał Bigajski. Goście przejęli inicjatywę około 30 minuty gry, a już dziewięć minut później objęli prowadzenie za sprawą Michała Jagodzińskiego. Do przerwy obraz gry się już nie zmienił i Świt prowadził 0:1.

W drugiej połowie zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego był zdecydowanie lepszy. Pelikan zagrożenie stwarzał głównie ze stałych fragmentów gry oraz kontr. Mecz ożywił się dopiero w 85. minucie, gdy na 0:2 podwyższył Dariusz Zjawiński. Zaledwie trzy minuty później chwilę rozluźnienia w szeregach Świtu wykorzystał Łakomy i zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy. Do końca meczu więcej bramek już nie padło, Świt pokonał Pelikan 1:2.

Mimo wygranej w ostatniej kolejce Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie awansował do I ligi. Przed nimi znalazła się Olimpia Elbląg oraz Wisła Płock. Jak powiedział bramkarz Świtu Michał Bigajski "... Patrząc w tabelą można czuć niedosyt. Skończyliśmy z taką samą ilością punktów co zespół który awansował, ale cóż w tym momencie liczy się bilans bezpośredni miedzy zainteresowanymi. Trzeba się z tym pogodzić i walczyć o awans w przyszłym sezonie...".

Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1)
Bramki: Łakomy (88) - Jagodziński (39), Zjawiński (85)