Prosto z boiska II ligi wschodniej. Pojedynek Stal - Świt zakończył się bezbramkowym remisem

Relacja z meczu 28. kolejki II ligi wschodniej: Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W wyjazdowym meczu 28. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki bezbramkowo zremisował ze Stalą Stalowa Wola. Spotkanie to było dla Świtu jedną z ostatnich szans na dołączenie do drużyn walczących o awans do I ligi.

Od samego początku spotkanie między czwartą a piątą ekipą II ligi przebiegało głównie w środku boiska. Żaden z zespołów nie był w stanie narzucić swojego stylu gry, przez co na boisku dominowała walka. Według relacji bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Michała Bigajskiego mecz był wyrównany i w ciągu 90 minut żaden zespół nie stworzył sobie stuprocentowej sytuacji.

- W pierwszej połowie Stal parę razy zagroziła naszej bramce, ale wszystkie strzały, które oddawała, były niecelne. W drugiej części gry mecz toczył się głównie w środku pola. W 70. minucie mieliśmy najkorzystniejszą sytuację, jednak zmarnowaliśmy ją. Patrząc na wynik spotkania, myślę, że jest on jak najbardziej sprawiedliwy - powiedział golkiper gości.

Oglądaj też fotorelację: II liga. Świt Nowy Dwór Mazowiecki –

W kolejnym spotkaniu Świt nie zdobywa kompletu punktów, a wizja awansu do I ligi powoli się oddala. Strata zespołu do gwarantującego promocję drugiego miejsca wynosi obecnie trzy punkty, jednak biorąc pod uwagę obecną dyspozycję ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, szansę na odrobienie tej straty trzeba uznać za znikomą. Najbliższy awansu jest zespół Okocimski KS Brzesko, który dzięki porażce Olimpii Elbląg (4:0 z OKS 1945 Olsztyn) awansował na pozycję lidera. Warty podkreślenia jest fakt, iż Okocimski w rundzie wiosennej na jedenaście kolejek wygrał aż dziewięciokrotnie.

Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0