Prosto z boiska II ligi wschodniej. Sokół Sokółka - Świt

Relacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej: Sokół Sokółka - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W meczu 32. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Sokół Sokółka 1:3 (0:2). Kolejne zwycięstwo ekipy z okolic Warszawy bardzo przybliżyło ją do upragnionego awansu do I ligi.

Od początku spotkania mecz toczył się głównie pod dyktando gości. Gospodarze będący zespołem z dolnej części tabeli, postawili na kontrataki oraz stałe fragmenty gry. Świt spotkanie rozpoczął doskonale, gdyż już w 6. minucie meczu Czerkas wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Szybko strzelona bramka bardzo uspokoiła grę ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, która nie spieszyła się i szukała kolejnej sytuacji do podwyższenia wyniku. Udało się to w samej końcówce pierwszej części gry. Czerkas zdobył swojego drugiego gola i Świt prowadził do przerwy z Sokołem 0:2.

Druga połowa to podobne widowisko jak przez pierwsze 45 minut. Świt operował piłką i dzięki przewadze dwóch goli robił to z dużym spokojem. Według Michała Bigajskiego, bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, oprócz bardzo dobrze dysponowanej ofensywy jego drużyny, świetnie spisywała się obrona. "...Sokół nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Bardzo dobrze ustawiali się obrońcy, którzy w większości sytuacji przecinali akcje ofensywne gospodarzy. Te piłki, które przedarły się przez naszą defensywę, lądowały w moich rękawicach...". W 59. minucie meczu na 0:3 podwyższył Reginis i wszyscy myśleli, że będzie już po meczu. W 77. minucie ładnym strzałem z ostrego konta popisał się jednak Jóźwiak i Sokół zdobył swojego honorowego gola. Stracona bramka obudziła Świt, który do końca meczu zagrał już bezbłędnie. Sokół Sokółka przegrał ze Świtem 1:3.

Kolejna wygrana Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, stawia ten zespół na dwie kolejki przed końcem sezonu w bardzo dobrej sytuacji. W obliczu remisu Okocimskiego KS Brzesko zrównali się z nimi punktami (zajmują miejsce niżej ze względu na gorszy bilans bezpośrednich pojedynków) i bardzo zbliżyli się do upragnionego awansu do I ligi. Aby tego dokonać Świt musi wygrać oba mecze (Puszcza Niepołomice i Pelikan Łowicz) i liczyć na potknięcie wicelidera z Brzeska.

Sokół Sokółka - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (0:2)
Bramki: Jóźwiak (77) - Czerkas (6) i (45), Reginis (59)