Prosto z boiska II ligi wschodniej. Stal - Świt

Relacja z meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Na inaugurację sezonu 2011/2012 Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ na wyjeździe Stali Rzeszów 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 28. minucie meczu Dawid Florian.

W pierwszej połowie na boisku widać było wyrównane widowisko. Lepsze okazje do zdobycia gola stworzyli sobie jednak gospodarze. Wielokrotnie pomagali im w tym zawodnicy Świtu, którzy podczas wyprowadzania akcji wiele piłek tracili w środku boiska i narażali się na kontry przeciwników. Właśnie z takiej sytuacji padła jedyna bramka tego spotkania. Po przejęciu piłki w okolicach połowy Stal wykonała szybką kontrę, którą golem zakończył Dawid Florian. Do końca pierwszej połowy obraz gry wiele się nie zmienił i zespół z Rzeszowa prowadził 1:0.

Na drugą część gry Świt wyszedł zupełnie odmieniony. Podopieczni Tomasza Reginisa dużo operowali piłką i szukali swoich szans. Kolejne minuty nie przynosiły jednak wyrównującej bramki. W akcjach gości brakowało tego ostatniego podania i skutecznego wykonania. Gospodarze cofnęli się i w ciągu drugich 45 minut oddali jeden groźny strzał z rzutu wolnego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Stal wygrała ze Świtem 1:0.

Jak powiedział bramkarz gości, Michał Bigajski "...W drugiej połowie zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze. Szkoda jednak, że mimo wielu szans nie zdołaliśmy wyrównać. Bardzo istotna była pierwsza część gry, w której nie mogliśmy złapać właściwego rytmu gry, czego efektem była stracona bramka...". W następnej kolejce Świt na własnym boisku podejmie Resovię.

Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramki: Florian (28)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!